• 1. Pleť stačí opláchnout vodou...

5a588f6f7da4fobrazek.pngNení žádnou novinkou, že každé ráno a večer bychom si důkladně měly vyčistit pleť. To i tehdy, když se zrovna nelíčíme. Čistá voda ale nestačí. Nedoporučuje se používat ani v kombinaci s mýdlem. Je tedy dobré vybrat si jiný způsob čištění. Vhodná jsou tonika, čistící gely, odličovací mléka či micelární vody. U oblíbených micelárních vod je ale jeden velký otazník. Odborníci je nedoporučují nechávat na pleti. O tom si můžete přečíst ZDE (klikni). Pokud ji použijete, opláchněte poté obličej, krk a dekolt čistou vodou.

  • 2. Mám mastnou pleť, takže krém nepotřebuji…

5a588f8d6ae36obrazek.pngVelká chyba. Možná jste někdy v minulosti slyšela, že právě tento typ pokožky se nemá dále více promazávat, ale to není pravda. I mastná pokožka vyžaduje péči. Pokud se totiž na
povrchu pleti netvoří ochranná vrstva, zvyšuje se tvorba mazu a pleť se domašťuje sama. Takže mazové žlázy se vlastně aktivují. Není třeba používat hutný krém, ale lehký fluid je ideální volbou.

  • 3. Vlastním desítky kosmetických výrobků, takže mé pleti nic nechybí…

5a588f9f7f059obrazek.pngMohlo by se na první pohled zdát, že je to tak správně, ale odborníci mluví jinak. „Některé ženy o sebe pečují až příliš, mají mnoho přípravků na různé partie pleti, takže pleť pak může reagovat chaoticky a být podrážděná. Zejména u citlivé pleti se nevyplatí experimentovat a používat kosmetiku s množstvím různých aktivních látek – může se sice jednat o výtažky z bylin nebo vitamíny, ale v tomto případě se mohou minout účinkem. Doporučuji proto vždy přizpůsobit péči typu pleti a věku a kosmetiku příliš často neměnit,“ radí MUDr. Yvonne Bergerová, korektivní dermatoložka z BcD Clinic.

  • 4. Krém používám už druhý týden, ale žádné změny nevidím. Vyhodím ho…

5a588fad5e8adobrazek.pngTo by byla škoda. Mnoho žen si, bohužel, myslí, že výsledky se dostaví maximálně do týdne používání nového výrobku. Omyl. Účinky se totiž projeví vždy až po nějaké době používání, obvykle za 6 týdnů. Navíc, mnohdy je nemusíte pouhým okem spatřit. Proto si zajděte ke své kosmetičce, kterou pravidelně navštěvujete. Ta by vám měla říct, jestli daný produkt opravdu funguje. Pak ho klidně můžete hodit do koše nebo se proklínat za vydané peníze.

  • 5. Nepotřebuji kosmetičku, má pleť je bezproblémová…

5a588fc830cb0obrazek.pngGratulujeme, to máte z pekla štěstí. Protože jen málokdo tohle může říct. Pokud ale nejste profesí dermatoložka nebo kosmetička, tvrzení je to odvážné. I tak, když jste přesvědčená o dokonalosti pokožky, měla byste alespoň jednou za dva měsíce kosmetičku navštívit. Ta vám přímo na míru zvolí ošetření, které typu pleti dodá maximum, toho doma nedosáhnete. Navíc šikovné ručičky odbornice znovu nastartují kolagen a koenzym Q10. Ty jsou v těle přítomny přirozeně, ale postupem času jejich množství v těle klesá. Musí se tedy průběžně aktivovat a doplňovat pomocí kosmetických přípravků. Malá rada na závěr. Víte, jak poznáte, že krém má vysoký podíl koenzymu Q10? Má nažloutlou barvu. Čím výraznější je, tím více Q10 obsahuje.

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Reklama