Videostop

Pořad pro všechny televizní nadšence, který moderoval Jan Rosák, byl hitem celých dlouhých 14 let. Soutěžící se museli orientovat v československé kinematografii a hádat filmy podle krátkých ukázek. Vítěz si pak mohl domů odnést nejmodernější hi-fi systém, videokameru nebo videorekordér a co víc, dostal ještě od cesty kazetu se záznamem dílu, v němž účinkoval.

Videostop.jpg

Foto: Se souhlasem České Televize

DO-RE-MI

Soutěž amatérských zpěváků, kteří se na rozdíl od pozdější Superstar nepřišli proslavit, ale jenom si veřejně zazpívat v televizi. Kdo si tento pořad pamatuje, má jej rozhodně spojený nejenom s moderátory Pavlem Trávníčkem a Sabinou Laurinovou, ale především se zarážejícími výkony účastníků, kteří dokázali často pobavit a rozesmát svou přirozeností a odzbrojujícím sebevědomím. Pokud byste dnes chtěli zažít něco podobného, musíte navštívit v pozdních hodinách karaoke podniky, kde alkohol teče proudem. Nicméně v 90. letech bylo DO-RE-MI jedním z nejoblíbenějších pořadů celého týdne.

doremi.png

Foto: Se souhlasem TV Nova

Rande

Jste mladí, svobodní a toužíte po lásce? Svého času jste mimo klasických seznamek mohli využít možnosti najít svého vyvoleného nebo svou vyvolenou přímo před zraky celého národa v pořadu Rande. Moderátoři Markéta Mayerová a Slávek Boura vás posadili na trůn a přímo z publika přicházeli davy zájemců, kteří se v několika vteřinách pokoušeli udělat na protějšek svých snů dojem, aby později vítěz mohl pokleknout a pozvat chlapce či dívku na společnou schůzku. O pozdějším vývoji vztahů, navázaných v tomto pořadu, již nebyly k dispozici další zprávy, ale pouhé sledování rozpačitého namlouvání a plnění mnohdy divokých úkolů bylo tématem číslo jedna mezi teenagery v celé České republice.

rande.jpg

Foto: Se souhlasem TV Nova

Kolotoč

Neskutečnou podívanou často nabízela soutěž, která byla založena na principu klasických doplňovaček. Moderátor Pavel Poulíček povzbuzoval tři soutěžící, aby si o výhru zatočili na legendárním pouťovém kolotoči a se zatajeným dechem všichni čekali na výši soutěžní částky. Tento pořad vynikal zejména velkou upřímností soutěžících, ale také velkými intelektuálními mezerami hráčů, z nichž některé perly můžete ještě dnes dohledat na YouTube. Výhry se pohybovaly často v mezích stovek až tisícikorun, ovšem televize Nova i přesto lámala divácké rekordy a pořad se udržel v hlavním vysílacím čase celých 7 let.

kolotoc.jpg

Foto: Se souhlasem TV Nova

Tutovka

A konečně něco, kde si člověk mohl vysoutěžit pořádný balík. Jedna z vůbec prvních postkomunistických soutěží si svojí jednoduchostí brzy získala popularitu a stala se královnou českých loterií. Vysílat se začala už v roce 1992 a šlo v podstatě jen o rozdávání vysokých částek soutěžícím a televizním divákům. Vybraný hráč si v soutěži vylosoval kousek papíru s číslem, a když se číslo shodovalo s tím, které bylo na speciální televizní desce, mohl si zatočit kolem štěstí. Přemek Podlaha s nadšením moderoval a sem tam se soutěžícím poštěstila nějaká ta milionová výhra. 

saza.jpg

Foto: Se souhlasem Sazka

Zdroj a foto: Tiskové materiály Sazka