V létě máme tendenci trochu zvolnit a užívat si teplé sluneční počasí na maximum. Ale pleť v tomto období trpí snad ještě více než v zimě. Bývá dehydratovaná a oslabená, a proto je třeba zahájit řádnou péči. Sluneční paprsky totiž přinášejí zdraví prospěšný vitamin D, ale také mají na pleť neblahý vliv. Zejména proto, že UV záření urychluje stárnutí pleti.

Budete-li ale dodržovat těchto pět jednoduchých kroků, budete mít obličej jako ze škatulky.

Krok č. 1: Dokonalé čištění

A nejen večer před spaním, ale i ráno po probuzení. Čištění ráno i večer micelární vodou vhodnou pro konkrétní typ pleti je prvním krokem ke správné hydrataci pleti. Aby naše pleť dokázala přijmout všechny potřebné účinné látky, musí být dokonale vyčištěná.

Ráno vám stačí jen rychlá péče třeba v podobě ranní masky, „micelárky“, omytí obličeje vlažnou vodou a aplikace krému s ochranným faktorem. Večer se určitě zaměřte na důkladnější odlíčení třeba s pomocí konjakové houbičky, která kromě jiného pleť i krásně promasíruje a prokrví.

Krok č. 2: Hydratace

Důležitým krokem, hned po dokonalém odlíčení – vyčištění pleti, je hydratace. Důležité je používat hydratační krémy, séra, pokud možno s SPF faktorem, které nám usnadní pobyt na slunci, a mohou nám tak pomoci předejít dehydratované pleti už od prvních symptomů, jako jsou ztráta jasu, pnutí nebo tvorba pigmentových skvrn či stárnutí pokožky. Správná volba hygieny a hydratace pleti je základem krásné a zdravé pokožky, proto výběr hydratační péče přizpůsobujeme typu pleti. A to platí i pro večerní péči, kdy na pleť aplikujte výživný krém bez faktoru.

Krok č. 3: Extra péče

Do svého beauty okénka zařaďte také péči v podobě. Peeling si dopřávejte alespoň jednou týdně. Dokonale tak odstraníte odumřelé buňky a prokrvíte pleť. Díky této jednoduché proceduře bude vaše pleť svěží a zdravá, a navíc lépe přijme další péči.

Krok č. 4.: Zázračné sérum nebo olej

Jste odlíčená, pleť je jako ze škatulky a co teď? Po hlavní večerní péči nikdy nezapomínejte na super výživné sérum. Tento lehoučký krém bývá plný živit a prospěšných látek, a tak ho vaši pleti dopřávejte každý den před spaním.

Druhou variantou může být pleťový olej, který pokožku dokonale hydratuje. Stačí, když pár kapek rozmasírujete a zahřejete v dlaních a pak jemně vmasírujete do vlhké pleti.

Krok č. 5.: Pravidelné osvěžení

Pokud chcete mít pleť dokonale hydratovanou, nezapomínejte na jedno zásadní – pijte, pijte a zase pijte. Nedostatek tekutin se totiž neblaze projevuje na naší pokožce, vlasech i kůži. Kromě toho mějte vždy při ruce termální vodu ve spreji, kterou se osvěžujte kdykoliv během dne. Přípravek vás osvěží, pleť hydratuje a zklidňuje a zároveň se nemusíte bát, že byste si zničila líčení. 

Také si přečtěte: 

Reklama