kastanek.jpg

Foto: Tine Harden / Netflix

Kaštánek

Napětí začne houstnout ve chvíli, kdy je na dětském hřišti objeveno tělo mladé ženy. Ta byla očividně brutálně zavražděna a chybí jí jedna ruka. Vedle mrtvoly leží malá figurka vyrobená z kaštanů a větviček – kaštánek. Případu se ujmou vyšetřovatelka Naia Thulin a její nový parťák Mark Hess, kteří se snaží najít stopu k odhalení vraha. Brzy narazí na důkaz, který souvisí s případem zmizelé dcery političky Rosy Hartung. Na kaštanovém panáčkovi je totiž nalezen otisk jejího prstu. Jenže dívka je již rok nezvěstná a všichni ji považují za mrtvou. Krátce na to ale dojde k další vraždě a oba detektivové mají co dělat, aby nelítostného sériového vraha zastavili. Norský seriál se stal v minulém roce hitem Netflixu.


 
Mělas to vědět

Šestidílná minisérie Mělas to vědět pojednává o úspěšné terapeutce Grace Fraserové, jejím manželovi Jonathanovi a milovaném synkovi, který navštěvuje prestižní soukromou školu v New Yorku. Jejich zdánlivě idylický život se však znenadání obrátí naruby. Bezcitná vražda, zmizelý manžel a místo muže, kterého Grace překvapivě tak málo znala, jen řetězec strašlivých událostí. Nechána napospas katastrofě, která před zraky veřejnosti narůstá do netušených rozměrů, a zděšena tím, že se nedokázala řídit vlastními radami, musí Grace pohřbít svůj dosavadní život a začít kvůli sobě i svému dítěti znovu. Seriál s Nicole Kidman a Hugh Grantem v hlavních rolích najdete na HBO Max.


 
Cizinec

Celý příběh začíná tím, že cizí žena upozorní Adama Pierce, otce doposud šťastné rodinky, na falešné těhotenství jeho manželky. Ten ale není jediným, komu tato neznámá prozradila nějaké tajemství, které možná raději mělo zůstat utajeno. Adam nejdřív nechce slyšet o tom, že by mu, kdy jeho žena lhala. Ale nakonec s tím na manželku vyrukuje. Když se Corinne rozhodne celou situaci manželovi vysvětlit, záhadně zmizí, než cokoliv stihne říct. Adam je odhodlaný svou ženu najít. Mezitím se ale začnou dít další podivné události a jsou odhalována tajemství dalších osob. Seriál je jezdím z řady seriálu podle románů Harlana Cobena, které jsou dostupné na Netflixu.


 
Letuška

Temně komediální thriller, inspirovaný celosvětově úspěšným románem Chrise Bohjaliana, ukazuje, jak se může během jediné noci změnit člověku celý život. Letuška Cassandra Bowden se jednoho rána probudí ve svém hotelovém pokoji v Dubaji, s příšernou kocovinou a mrtvolou ležící vedle sebe. Protože se bojí zavolat policii, pokračuje ve svých ranních aktivitách, jako by se nic nestalo, a přidá se k ostatním letuškám a pilotům cestujícím na letiště. Jelikož si nic nepamatuje, snaží se postupně celé věci přijít na kloub a doufá, že vrahem není ona sama. Jistá si ale rozhodně není! V New Yorku je vyhledána agenty FBI, kteří se vyptávají na její nedávné mezipřistání v Dubaji. Seriál najdete na HBO Max. Letos navíc vyšla i druhá série.

Binec, který po tobě zůstává

Mladá učitelka Raquel přijala místo na vesnické střední škole, kde nahradila právě zemřelou Virucu. Ta svět opustila za velmi záhadných okolností a Raquel se snaží zjistit, co se s ní přesně stalo. Hned od začátku ji v tom podporuje i Mauro, bývalý manžel Virucy, který si je jistý, že jeho láska nespáchala sebevraždu, jak případ uzavřela policie. Raquel po nástupu do školy začínají chodit výhružné zprávy. Brzy zjistí, že podobné zprávy dostávala i Viruca. První podezření padne na dva z jejích studentů. Ačkoliv je za každou cenu odhodlaná dozvědět se pravdu, sama se nakonec bude bát o svůj život. Španělský seriál najdete na Netflixu. 

Foto: Autorka článku, Netflixer.cz, HBO Europe, ČSFD