Pamatujte si, že líčidla, krémy, zubní kartáček nebo ručník byste neměla půjčovat nikomu, ani kamarádce, ani vlastní sestře. A jak se zachovat, když u vás neplánovaně přespí nejlepší kamarádka a nemá kartáček, nebo když jde kolegyně na rande a žadoní o vaší rtěnku? Buďte majetnická a naučte se říkat jednoduše ne!

1. Řasenka, oční stíny
O co si koledujete, když tyto šminky půjčíte? O zánět spojivek nebo jinou nepříjemnou infekci. Vlhká sliznice oka je jako otevřené dveře, které pustí dovnitř jakékoliv cizí bakterie. Chcete-li se vyhnout nepříjemnému zánětu, stíny nenanášejte prsty, ale aplikátorem. Ten pravidelně vyperte!

2. Žiletky
cosmeticsPůjčila jste kamarádce svůj holicí břit? Pozor na to. Na holicím strojku můžou zůstat i po opláchnutí vodou nežádoucí bakterie. Když si pak strojkem při holení chloupků způsobíte oděrku nebo se říznete, může vám hrozit, že se nakazíte nějakou nemocí. I když je to třeba nepravděpodobné, například i virem HIV.

3. Štětec na make-up
Bakterie zůstávají také na štětci na make-up. Může za to nejen pravidelné používání štětce, ale například i vlhkost v koupelně. I půjčování štětce na pudr a tvářenku je nehygienické!

4. Krém na obličej či tělo
Chcete být za hodnou holku a půjčila jste kamarádce krém? Pokaždé, když někdo namočí prst do vašeho krému na obličej, uvědomte si, že do něj může zanést bakterie, které si pak přenesete na obličej. Aby se minimalizovalo riziko, pohlídejte si, aby měla kamarádka čisté ruce.

5. Rtěnky a lesky na rty
Nejvíce citlivé na kožní infekce jsou ústa. Opar nebo koutek chytnete velmi lehce. Některé věci se proto nepůjčují, a i kdyby se na vás kamarádka moc zlobila, řekněte ne! Zubní kartáček by si od vás tak nepůjčila.

ČTĚTE TAKÉ:

Reklama