63120c1f985d0seznam.jpg

Foto: Shutterstock

1. Vyberte si produkty, které vám sedí

Nejprve zjistěte, který typ pleti máte a na to nasaďte produkty. Pokud máte mastnou pleť, pravděpodobně vám nebude vyhovovat krém, který je na pleť sušší a naopak. Nejste si jisti svým typem? Navštivte kosmetičku nebo dermatoložku a nechte si udělat diagnostiku, kde vám odborníci poradí, jakou máte pleť. Podle toho si zvolte správnou řadu. A nezapomeňte, že čím dražší, tím lepší, nemusí automaticky platit.

2. Udržujte své ruce čisté

Možná se až příliš soustředíte na čistou pleť, ale zapomínáte na ruce. Vždy si před čištěním obličeje ruce umyjte a pokud možno si na pleť přes den rukama vůbec nesahejte, je na nich spoustu nečistot, kterými si můžete způsobit záněty a tolik nechtěné pupínky.

3. Čistěte pleť dostatečně dlouho

Máte zvolené správné produkty, ale čištění berete hopem? Tady může být zádrhel. Obličej včetně krku a dekoltu byste měly důkladně čistit alespoň po dobu jedné minuty. Jedině tak se zbavíte veškerých bakterií a nečistot.

4. K čistění používejte vlažnou vodu

Pozor na horkou nebo naopak ledovou vodu. Vždy na obličej používejte vodu vlažnou. A kdy použít první dvě zmíněné varianty? Horkou vodu můžete použít, jen když chcete manuálně čistit obličej například od černých teček. Do horké vody namočte hadřík a tím napařte obličej, póry se tak roztáhnou a obličej půjde vyčistit. Studená voda se hodí po ránu, když se chcete probrat a zbavit se otoků.

5. Chraňte pleť před sluníčkem a nezapomeňte na hydrataci

Ať už svítí nebo ne, nikdy nezapomeňte na ochranu před sluníčkem, tedy použijte SPF a čím vyšší faktor, tím lepší. A co se týká hydratace, pamatujte, že pouhý hydratační krém nestačí, chce to hydratovat i zevnitř, pijte proto hodně čisté vody. Pak bude vaše pleť vypadat šťavnatě a bude zářit.

Zdroj: autorka článku, CeraVe, TikTok videa

Reklama