Na sluníčko a letní dny se tradičně těšíme po celý rok. Něco jiného je to ovšem v podkrovních bytech s nedostatečnou tepelnou izolací a bez správného venkovního stínění střešních oken. Abyste si i v horkých letních dnech mohli v podkroví odpočinout a načerpat novou energii, přináší společnost VELUX 4+1 tip, jak si užít podkroví i v létě.

Na přehřívání podkrovních prostor má vliv řada faktorů, jako je tloušťka izolace, orientace střechy ke světovým stranám, počet střešních oken, výběr zasklení a také stínění. Stínění může být velmi účinnou ochranou proti přehřívání podkrovních prostor, je však potřeba zachytit sluneční paprsky ještě před dopadem na skleněnou tabuli okna, tedy z venkovní strany,“ radí Ing. Tomáš Švec, produktový manažer společnosti VELUX.

TIP č. 1

VeluxVenkovní markýza VELUX – efektivně sníží vnitřní teplotu až o 5 °C
Elegantním a zároveň praktickým a dostupným řešením, jak zamezit nepřiměřenému přehřívání podkroví, je venkovní markýza, která účinně odráží sluneční paprsky dříve, než dopadnou na sklo střešního okna.                                                                           

VeluxVenkovní markýza VELUX dokáže snížit teplotu uvnitř místnosti až o 5 °C. Je vyrobena v síťové struktuře ze skleněného vlákna obaleného plastem, což je kombinace zajišťující výrobku barevnou stálost a dlouhodobě hezký vzhled.  Síťová struktura navíc nebrání výhledu z okna a do interiéru přivádí stále dostatek denního světla. Způsob uchycení venkovní markýzy na okně z venkovní strany vVeluxás nebude nijak omezovat při jeho používání, neboť celý systém umožňuje kdykoli okno otevřít a větrat. Nespornou výhodou venkovní markýzy VELUX je i její snadná a rychlá montáž a pohodlné ovládání přímo z interiéru. Pro individuální potřeby a vkus každého zákazníka jsou venkovní markýzy VELUX libovolně kombinovatelné s jakoukoli interiérovou roletou či žaluzií VELUX. Markýzu lze ovládat buďto manuálně, nebo dálkově na elektrický nebo solární pohon.

Venkovní markýza VELUX, cena od 1 350 Kč.

TIP č. 2

VeluxLetní balíček DOP VELUX – kombinace markýzy a rolety vám ušetří 15 % ceny.
Letní balíček DOP kombinuje venkovní markýzu s vnitřní zcela zatemňující roletou. Venkovní markýza zajistí účinný štít proti slunečním paprskům a sníží teplotu v interiéru až o 5 °C. Zcela zatemňující roleta zase poskytne dokonalé zatemnění v kteroukoli noční či denní hodinu a zároveň zajistí absolutní soukromí. Při koupi balíčku DOP navíc ušetříte 15 % z ceny oproti pořízení každého výrobku zvlášť.

Letní balíček DOP VELUX, cena od 2 644 Kč

TIP č. 3

VeluxVenkovní roleta VELUX – ochrana proti slunci, hluku i nečekanému krupobití
Venkovní roleta představuje jednoznačně nejúčinnější ochranu proti intenzivnímu náporu slunce. Dokáže zachytit až 97 % tepla ze slunečních paprsků a umožňuje také místnost kdykoli zcela zatemnit.  Při nepříznivých povětrnostních podmínkách se stává neocenitelnou funkce regulace vnějšího hluku z deště nebo krupobití, který se díky venkovní roletě sníží až o 3 dB. Tuto hodnotu člověk v místnosti vnímá jako pokles hlučnosti o polovinu.

VeluxU venkovních rolet si lze zvolit i způsob jejich ovládání, které může být buď manuální, nebo automatické - prostřednictvím solárního či elektrického pohonu.  Venkovní roleta bude univerzálním doplňkem všech oken VELUX, který plnohodnotně využijete v každém ročním období. V zimě totiž velmi spolehlivě zabraňuje tepelným ztrátám, a to až o 17 %. Pro svůj bezkonkurenční vzhled získaly venkovní rolety VELUX cenu Red dot design 2012.   

Venkovní roleta VELUX, cena od 6 190 Kč.

S venkovními roletami VELUX  získáte 6 výhod v 1 výrobku

  1. Ochrana proti přehřívání
  2. Úspora energie
  3. Úplné zatemnění
  4. Redukce hluku z deště
  5. Bezpečnost – ochrana střešního okna
  6. Ochrana soukromí

TIP č. 4

VeluxDisney & VELUX Kolekce snů – 12 disneyovských motivů pro dětské pokojíčky
Disney & VELUX Kolekce snů je nejnovější kolekce zcela zatemňujících rolet věnovaná dětem. Jedná se o sérii pohádkových rolet do dětských podkrovních pokojů, které nabízí dokonalé prostředí pro jejich noční spánek či krátké zdřímnutí během dne. Poskytují totiž 100% zatemnění proti slunečnímu i měsíčnímu světlu nebo světlu z pouličních lamp.

VeluxDisney & VELUX Kolekce snů zahrnuje 12 pohádkových vzorů se šesti oblíbenými Disney postavičkami. Děti tak mohou usínat ve společnosti medvídka Pú, slůněte Bambi, Popelky, myšky Minnie, myšáka Mickeyho nebo s hrdiny filmu Letadla. Zcela zatemňující rolety z Disney & VELUX Kolekce snů splňují vysoké nároky nejen na technické zpracování, ale také na zdraví a bezpečnost dětí. Rolety obstály v přísném testování Oeko®Standard 100 a žádná z jejich částí neobsahuje zdraví škodlivé chemické látky.

Zcela zatemňující roleta Disney & VELUX Kolekce snů, cena od 2 460 Kč.

Pozn. výrobce: uvádět © Disney v souvislosti s použitím obrázků s Disney motivy.

TIP č. 5

VeluxSítě proti hmyzu VELUX – 100% ochrana proti mouchám či komárům 
Vychutnat si klidný spánek bez dotěrného hmyzu může být v letních měsících nedosažitelnou metou. Často volíme mezi otevřeným oknem a štípanci nebo zavřeným oknem, horkem a nepříjemným vnitřním prostředím.

VeluxSíť proti hmyzu VELUX umožňuje ponechat okna otevřená, nechat do interiéru proudit chladný a čerstvý vzduch a učinit tak nepraktickým kompromisům konec. Síť se instaluje na ostění, takže okno můžete používat zcela běžně bez omezení výhledu. V případě, že síť proti hmyzu zrovna nevyužíváte, můžete ji jednoduše navinout a skrýt do tenké hliníkové kazety. Do podkroví tak už můžete i během léta pustit čerstvý vzduch a dopřát všem jeho obyvatelům ničím nerušený spánek.   

Síť proti hmyzu VELUX ZIL, cena od 2 590 Kč.

Více informací najdete na www.velux.cz.

Velux

Reklama