63fc83e20520eobrazek.jpg

1. Ideální místo pro lyžaře a snowboarďáky

Propojené lyžařské oblasti, které najdete pod názvem Skicircus Leogang Saalbach Hinterglemm Fieberbrunn, nabízí tak rozmanité možnosti, že si zde vybere opravdu každý a nudit se rozhodně nebudete. Chcete si dosyta užít lyžování? Není problém, najdete tady na 408 kilometrů sjezdovek. Využít můžete i závodní trať s měřením času a sjezd Tarlack po černé sjezdovce pro adrenalinové nadšence. Anebo si raději zařádíte v Nitro Snowparku? Jak je libo! Případně využijte i přírodní freeridový park a pro extra zábavu sáňkařskou dráhu. A až si budete chtít na chvilku oddychnout, náruč vám otvírá například Chillhouse Adlerhorst.

63fc83f076d43obrazek.jpg

2. Skvělá lokální kuchyně

Leogang a restaurace v něm si zakládají na lokálních surovinách a vlastní výrobě. Farmáři i šéfkuchaři tady mají rozhodně co nabídnout, takže určitě ochutnejte místní sýry či klobásy anebo bramborové Nidai anebo Bachlkoch, takzvaná jídla zdejších lidí. Při nakupování potravin v obchodech si všimněte zelené pečetě „Echt.Gsund.Guad“, která označuje regionální produkty a zaštiťuje je danou kvalitou.

3. Užijte si après ski nebo noční lyžování

Kromě návštěvy roztomilých hospůdek či pěkně rozjetých párty, které najdete hlavně v barech v Saalbachu a Hinterglemmu, si můžete vyzkoušet i další aktivity. Mezi ty patří třeba túra na sněžných skútrech, projížďka koňským spřežením, squash nebo noční sáňkování v Asitzu.

A kdo by se přes den nenabažil dostatečně sjezdování, může se vypravit na 1,2 kilometry dlouhou sjezdovku u lanovky Unterschwarz v Hinterglemmu a využít noční lyžování i s variantou místního freestyle night parku. Pro držitele platného skipasu je večerní lyžování zdarma.

63fc83ffc3a35obrazek.jpg

4. Wellness a odpočinek

Pokud si chcete dopřát luxusní relax, doporučujeme vám ubytování v hotelu Puradies se všemi jeho možnostmi. Jde o vskutku designový klenot, který mimo jiné nabízí úžasný saunový svět. Ten najdete v lázeňském domě, kam mají hosté vstup zdarma. Využít můžete 4 druhy saun, od bylinkové a finské přes parní až po tunelovou s výhledem na Alpy. K dispozici je také několik odpočívadel, na kterých si budete užívat všudypřítomnou vůni bylinek a krásu okolní přírody. V letním období je v provozu i venkovní přírodní koupací jezírko, které umocňuje čistou atmosféru celého hotelového komplexu.

blobid0.jpg

A když vás přepadne hlad či touha užít si gastronomický zážitek? Doporučujeme ochutnat degustační menu v hotelové restauraci Ess:enz, kam dodává suroviny hotelový bio statek. Pro děti je zde navíc k dispozici herna, hřiště i malá zoologická zahrada.

5. Tipy na výlety, až vás lyžování omrzí

Kdyby se náhodou stalo, že už budete mít lyží a snowboardu dost, vyrazte na jeden z výletů, které rozhodně stojí za to.

  • Jen kousek od Leogangu najdete jeden z nejlepších trailů Alp „Big-5-Bike Challenge“, kde překonáte 5 000 výškových metrů.
  • Přímo v Leogangu pak stojí největší bikepark v Evropě, který má 9 tratí s různými náročnostmi, jako jsou freeride, downhill, skoky, můstky a další.
  • Vyrazte na nejrychlejší skluzavku na světě, 1 600 metrů dlouhou Flying Fox XXL, kde lze dosáhnout až 130kilometrové rychlosti za hodinu.
  • Úplný relax zažijete na zámku Ritzen, v unikátním Hornickém muzeu nebo prohlídkou gotické kovárny.