Chcete i na jaře uklízet efektivně a rychle, ale trápí vás, jakou stopu na přírodě zanecháváte s každým vymácháním mycí houbičky, vytřením podlahy nebo vypráním prádla? Pak tu pro vás máme 5 důvodů proč uklízet eko i logicky.

 

Green

1.     Šetrnost k přírodě

Kvalitní mycí a prací prostředky by měly minimalizovat svůj dopad na přírodu, který lze vyjádřit vysokou mírou biologické odbouratelnosti. Kvalitní ekologický mycí prostředek přitom musí mít vysokou účinnost a měl by být šetrný k povrchům.

A jak poznáte, zda bude k přírodě ohleduplný třeba prací gel? Nesmí obsahovat fosfáty, EDTA , biocidy a látky jako barviva, optické zjasňovače. Konzervační činidla se smí používat, jen pokud nejsou klasifikovány jako toxické nebo alergizující.

2.     Šetrnost k vaší kapse

Ekologie je dnes módním slovem, ale už dávno neplatí, že zodpovědnost k přírodě = drahý prostředek.

3.     Kvalita a rychlost úklidu

Není čas, není čas! Ať už vás uklízet baví nebo je to pro vás spíše nešťastná nutnost, zdržovat se při cestě za čistotou s nějakou alchymií není třeba. Ideální je jedna řada pouze několika komplexních výrobků, které můžete použít v každé situaci – ať už jde o tablety do myčky (i ty lze vyrobit šetrné), či prostředky pro praní, mytí nádobí nebo třeba podlah. Ušetříte tak místo.

4.     Lokální původ

Součástí produktů šetrných k přírodě by měl být také lokální původ, když se ekologický prostředek dopravuje tisíce kilometrů, tak to není zrovna ono. Lepší jsou výrobky od lokálních, českých firem, kde je cesta z výroby do obchodu krátká.

5.     Do každé domácnosti

Některé čisticí prostředky nelze aplikovat všude, protože nejsou vhodné třeba pro domácí čističky odpadních vod. Správný prostředek tohle řeší a jde použít, ať už bydlíte kdekoliv.

Tak si to shrňme – ideální čisticí prostředek je takový, který je šetrný, účinný, rychlý, český a snadno použitelný. A kdo vám tenhle sen splní? Nová řada Real green clean od českého výrobce Zenit Čáslav. Přesvědčte se samy na webových stránkách www.zeniteshop.cz, kde můžete tyto výrobky za cenu již od 36 korun koupit. Protože dnes už není šetrnost k přírodě o penězích, ale pouze věcí volby.

Reklama