Tatínci, máte občas pocit, že hrajete u vašich dětí druhé housle a že s nimi nemáte takový vztah jako vaše partnerka? Pak jste úplně vedle! V životě svých dětí hrajete úplně stejně důležitou roli jako jejich maminka. Dětem je úplně jedno, jestli s vámi stráví odpoledne venku na pískovišti, zajedou na výlet či vám pomohou s podáváním šroubováků a hřebíků v dílně. Podstatné je, že budou s vámi! Proč to tak je, že se na vás děti tolik těší? Přečtěte si následujících 5 důvodů, pro které vás děti milují.

1. Přinášíte domů klid

I když mužů na mateřské přibývá, stále převažují ženy, které doma s dětmi řeší každodenní povinnosti. Je to maminka, která se stará o „servisní“ záležitosti, kontroluje, zda dítě snědlo svačinu, umylo si ruce, odešlo včas na kroužek. Na vás zbývá přinášet dobrou a uvolněnou náladu, nápady a energii na volnočasové aktivity.

2. Dáváte dětem více volnosti

Děti dobře ví, že s tatínkem je hraní zábava. Je to přirozené, matky mají tendenci ochraňovat a otcové vyzývat. Tatínkové s dětmi zkouší více nových věcí, tolik se nebojí a dovolí jim se zašpinit.

3. Dokážete se s nimi vrátit do dětských let

Každý muž má v sobě kus malého kluka, což děti vycítí a užívají si nejrůznější blbiny, které umí vymyslet jenom táta. Stejně jako vás kdysi bavilo vynalézavé hraní si se stavebnicemi, milují to i dnešní děti. Při hraní se stavebnicemi se mohou snažit maminky o suplování otcovy role sebevíc, ale nikdy to není ono. Skvělé stavebnice, které budou bavit vás i vaše ratolesti, můžete vybrat například na www.duchhracek.cz

4. Často se za děti přimlouváte u partnerky

Protože se svými dětmi netrávíte obvykle během dne tolik času jako váš protějšek, neřešíte, co všechno vyvedly, a tak jste k nim benevolentnější. Pokud něco provedou a dostanou od maminky zákaz, většinou jste to právě vy, kdo se u ní přimlouvají, aby mohly jít s kamarády ven či cokoli jiného. Dětské slzičky prostě nesnesete!

5. Jste pozorní tátové

Dnešní generace je ve vztahu k dětem jiná. Je hravější, pozornější a zábavnější. Nastupující trend v moderním rodičovství, kterým je posílení vlivu otce na výchovu, ještě více upevňuje vaší nezastupitelnou a osobitou roli ve výchově dětí. Čeští muži se stále více zajímají o aktivní otcovství a sami chtějí na rodičovskou dovolenou.

Tipy:

BanBao Pat & Mat

Dva nešikové Pat a Mat patří mezi nejoblíbenější večerníčkové postavičky. Co všechno se může přihodit těmto dvěma komickým postavičkám na farmě, je už jen na fantazii vašich dětí. Pořiďte jim stavebnici BanBao Eco farm Pat a Mat a uvidíte sami. K dostání je BanBao Pat & Mat na www.duchhracek.cz za 1 045 Kč.

mat

BanBao Construction Silniční válec

Aby mohlo vzniknout parádní městečko, jsou pro to zapotřebí stavitelé. Se silničním válcem BanBao půjde stavba vašemu chlapečkovi jedna báseň. Válec jednoduše sestavíte a díky kloubovému spoji můžete dokonce natáčet přední válec nezávisle na zadním. A stavba může začít!  K dostání je BanBao Construction Silniční válec na www.duchhracek.cz za 559 Kč. 

bagr.jpg