neckermann

Venku mrzne, až praští, a jestli platí staré pořekadlo „duben, ještě tam budem“, nejsou na několik následujících měsíců vyhlídky nijak růžové. Možných způsobů, jak se zahřát, je několikero. Můžete zalézt pod peřinu, rozproudit krev svařákem a nebo se zasnít u mapy a naplánovat si letní dovolenou u moře. Poslední možnost se navíc vyplatí hned několikrát, a my víme proč.

1.) Peníze

Peníze až na prvním místě. Jedním z nejpádnějších důvodů, proč přemýšlet o nákupu letní dovolené už v zimě, jsou slevy, které cestovní kanceláře při nákupu zájezdu na tzv. First moment nabízí. „Ceny zájezdů koupených v akci First moment jsou o 20 % nižší než v sezóně. Při kombinování s dalšími slevami lze ušetřit až 30 % ceny zájezdu," říká Tatiana Poláková, specialistka na letní zájezdy z Neckermann Cestovní kanceláře.

2.) Výběr

„Pokoj s výhledem na moře už bohužel nemáme. Apartmány pro pět lidí už došly.“ Tohle asi při objednávání dovolené slyšet nechcete. „Až 40 % z celé nabídky letních zájezdů je rozebráno do konce dubna. Jedná se o nejvýhodnější nabídky, nejlepší hotely a nejoblíbenější destinace, mezi které patří třeba Řecko a Turecko,“jmenuje Tatiana Poláková z Neckermann Cestovní kanceláře. Proto se vyplatí si s výběrem pospíšit, komu by se chtělo nakupovat z přebrané nabídky?

Tajný tip: Letošním hitem bude řecký poloostrov Chalkidiki.

3.) Děti

Předčasně by měly vybírat také rodiny s malými dětmi, aby měly jistotu, že získají vyhovující ubytování. Některé hotely nabízejí také animační programy, takže se děti plné energie mohou pod dohledem zkušených animátorů koupat, sportovat, hrát hry nebo se třeba učit anglicky. „Pro děti, ale vlastně i pro rodiče, kteří si občas od svých ratolestí potřebují odpočinout, nabízíme na dovolených dětský klub KlauNeck, jehož hlavním tématem je cirkus. Děti se naučí např. různé žonglovací techniky a připraví závěrečné vystoupení pro rodiče. Jako suvenýr si domů odvezou vlastnoručně vyrobené žonglovací míčky, aby mohly s tréninkem pokračovat,“ popisuje Tatiana Poláková z Neckermann Cestovní kanceláře.

4.) Termín

Se širší možností výběru souvisí také volné termíny zájezdů. Nejoblíbenějším obdobím pro letní dovolené je hlavně červenec. V širším slova smyslu jsou oblíbené také školní prázdniny, protože rodiny s dětmi chtějí využít školního volna, které děti mají. Jestli tedy víte, že chcete u moře strávit výročí svatby, nebo naopak že někdy v srpnu slaví tetička osmdesátku, raději si včas zajistěte nejvhodnější termín dovolené. Při nákupu na poslední chvíli hrozí, že budete muset dělat kompromisy, ať už s datem, destinací nebo cenou.

5.) Psychologický efekt

neckermannJe vědecky dokázáno, že vytvářet si v budoucnu tzv. „těšící momenty“, je prospěšné pro psychické zdraví. Letní dovolená, kterou naplánujete už v zimě, vám pomůže překlenout dlouhou a nekonečnou zimu. Stačí v nejhorší chvíli zavřít oči, na chvíli se uvolnit a představovat si, jak ležíte na pláži, ochutnáváte zahraniční speciality nebo prozkoumáváte dno moře. Pak oči otevřete a uvědomte si, že už za pár měsíců bude váš sen skutečností. Překvapí vás příliv pozitivní energie.