Mobilní internet je každodenní součástí života spousty z nás, v posledních měsících se navíc zrychluje a jeho dostupnost už zdaleka není omezena jen na velká města. Ať už ve svém chytrém telefonu mobilní data máte nebo o jejich pořízení zatím jen uvažujete, možná se vám bude hodit pár tipů, co všechno se dá dělat online, a taky kolik dat vám ta která činnost „ukrojí“ z datového tarifu.

Chcete-li mít na svém mobilu nejrychlejší přenosy dat, které zajišťuje technologie LTE, dejte si v první řadě pozor, aby zvolený přístroj podporoval frekvence, které se nachází ve vaší lokalitě. Pokud byste chtěla vědět, které jsou pro vás vhodné, můžete to zjistit třeba u mobilního operátora. Třeba u Vodafonu můžete potřebné informace vyhledat na webu i na prodejně. Zejména v prodejnách operátorů by vám s výběrem měli poradit také osobně a zároveň pomoci ověřit podporované frekvence. Když vše funguje, můžete se pustit do surfování. Přinášíme vám 5 tipů, díky kterým využijete potenciál vašeho chytrého telefonu na maximum.

Vodafone

Neztratíte se

Ujel vám autobus a u papírových jízdních řádů se mačká nedočkavý hlouček lidí. Nepříjemná, ale velmi častá situace. Díky online jízdním řádům můžete čas příjezdu další linky zjistit mnohem snáze. Některé aplikace dokonce umějí samy určit vaši polohu a vyberou časově nejvýhodnější spoj. Stejně tak vlakové spojení. S mobilem v ruce ho zjistíte ještě dříve, než stačíte zapnout počítač. Z vašeho datového limitu navíc neukrojí téměř nic.

Sdílíte aktuální zážitky, ne minulost

Kolem vás se toho děje spousta a vy se nemůžete dočkat, až dorazíte domů a podělíte se o zajímavé okamžiky se svými blízkými. Prostřednictvím sociálních sítí nebo e-mailu ale můžete své zážitky sdílet ihned ze svého mobilu. Zabere to jen pár vteřin. Stejně snadné a rychlé je i prohlížení fotek a videí vašich přátel. Můžete s nimi tak být na každém kroku, aniž byste výrazně čerpaly svá data. Průměrná fotka totiž má jen pár stovek kilobajtů.

Víte, co se kolem vás děje

Máte možnost aktuálně sledovat vaše oblíbené módní značky, hudbu, umění či přímo nakupovat. Elektronické obchody jsou plné obrázků a fotek, které se díky rychlému mobilnímu připojení načtou téměř okamžitě. Bez zdržování si budete moci prohlédnout vybrané zboží, ať už jde o šaty nebo parfém. Objednání a platba zboží je taktéž jednoduchá. Podobné je to i u potravin. Proč si nevyřídit nákup, zatímco čekáte na tramvaj? Všechny tyto činnosti vás navíc nebudou stát víc než pár megabajtů.

Jste v obraze a v centru dění

Internet v mobilu velmi oceníte i při cestování. Ocitnete-li se na neznámém místě, dokážete velmi rychle zjistit, které památky kolem se vám nabízí zhlédnout či které místní bary nebo restaurace jsou pro vás vhodné. A v případě, že zabloudíte, není nic snazšího než zapnout GPS navigaci, která vás dovede, kam jen potřebujete, a to bez nutnosti stahování velkých objemů dat.

Zpříjemníte si den hudbou

Mnohem jednodušeji si můžete poslechnout i hudbu. Není nutné stahování oblíbených kapel do počítače a poté ještě do mobilu. Pokud využijete některou z hudebních aplikací, které jsou k dispozici zdarma, nemusíte si zaplnit paměť telefonu písničkami. Navíc vám online poslech nabídne opravdu pestrý výběr interpretů, které můžete vyhledávat podle nespočtu kritérií. Jedna čtyřminutová písnička ve vysoké kvalitě vás přijde na necelých 10 MB. A pokud si rády pouštíte videoklipy na YouTube, ukousnou z vašeho limitu přibližně 50 MB.

Pokud netrávíte čas stahováním obřích filmů nebo aplikací, nemusíte se o svůj datový limit bát. Při prohlížení běžných webových stránek spotřebujete maximálně pár desítek megabajtů, ještě menší spotřebu mají chaty a e-maily. S klidem můžete volat svým blízkým přes Skype, a to i s videem. Jedna minuta takového hovoru spotřebuje přibližně 4 megabajty.

Reklama