Možná i vy se závistí pohlížíte na kamarádky, které jsou středem pozornosti a ostatní se těší z jejich přítomnosti. Proč jen je tomu u vás přesně naopak? Možná se „najdete“ v jednom z pěti nejčastějších důvodů, proč před vámi známí prchají.

1) Všechno vidíte černě a stěžujete si na život

Kdo by chtěl mít za přítelkyni škarohlídku, pro kterou je vše předem ztraceno? Přátelé u vás hledají podporu a ujištění, že naděje umírá poslední. Černých myšlenek a pochybností mají beztak sami plnou hlavu. Neznamená to ale, že jim máte raději mazat med kolem pusy a nevnímat realitu. Vše je o vyváženém přístupu. Pokud si k tomu všemu budete ještě neustále stěžovat, co všechno špatného se vám děje a jak je svět nespravedlivý, brzy vás nebude nikdo poslouchat. Zkuste se na věci dívat i z té lepší strany a víc se usmívat.

2) Každou větu začínáte slovem JÁ

Jistě, vaše přátele zajímá, co si o dané věci myslíte a jak byste se zachovala v jejich situaci. Jenže když budete každou větu začínat slovem „já“, vaše okolí to brzy přestane bavit. Zvláště pokud patříte mezi ty jedince, kteří druhého navíc ani neposlouchají. Jen čekají na příležitost, kdy mu skočí do řeči a podělí se o své vlastní, důležitější myšlenky. A věřte, že váš protějšek bezpečně vycítí, kdy mluví takzvaně „do dubu“. Váš nezájem vyjde najevo i tehdy, kdy si z jeho vyprávění zakrátko vůbec nic nepamatujete a ptáte se na ty samé věci dokola.

drbna

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

3) Jste paní dokonalá a neděláte chyby

Vaše manželství je perfektní, děti dokonalé a v práci také jen bodujete. K tomu všemu ještě zvládáte studovat, sportovat i mít domácnost jako klícku. A chyby, ty rozhodně neděláte! Pokud je to skutečně tak, klobouk před vámi dolů. Nikdo o tom ale nepotřebuje dnes a denně slýchat. Každý člověk (kromě vás) občas dělá chyby, a pokud je navíc ještě dokáže přiznat, o to víc si jej lidé v jeho okolí váží. Život není o tom být perfektní, ale umět se občas zasmát i sama sobě.

4) Na nic nemáte svůj názor

Milujete společnost, ale vaše přítomnost v ní se omezuje na pouhé přikyvování? O společníky typu leklá ryba nikdo nestojí. K ničemu se nevyjádří, na nic nemají svůj názor a nikdy nepřidají k lepšímu něco ze svého života. Jen hltají příběhy ostatních, které to ale brzy přestane bavit. Mějte na paměti, že kdo chce brát, musí i dávat.

5) Platíte za okresní drbnu

Když někdo potřebuje zaručenou informaci, jde za vámi. Máte dokonalý přehled kdo s kým, a nebojíte se informace pustit dál. Ač by se mohlo na první pohled zdát, že jsou drbny mezi ostatními oblíbené, protože se jen hemží pikantnostmi, opak je pravdou. Lidé mají strach, že stejně rychle roznesete i jejich případná tajemství, a tak si před vámi dávají pozor na jazyk. A i když se sami rádi pochlubí novinkami, které z vašich úst vyslechli, počítejte s tím, že vás stejně pomluví, jaká jste drbna. A jen tiše trnou, co jinde říkáte o nich.

Čtěte také:

Reklama