AnaPur není jen alternativa jídla, která ve spěchu šetří čas. První české superjídlo ve formě koktejlu, které je vyrobené 100% z přírodních surovin, je hodnotné také svým složením a jeho zařazením do jídelníčku prospějete svému zdraví. Pomůže s pravidelností stravování, zajistí vyvážený poměr základních živin a obsahuje vlákninu, antioxidanty, minerály a další cenné látky, které na rozdíl od nejrůznějších doplňků stravy získáte z AnaPuru naprosto přirozenou cestou. A vedlejším účinkem může být nakonec i úbytek pár nadbytečných kilogramů.

ana1.jpg

„Strávil jsem dlouhé měsíce studiem, testováním a mícháním několika desítek kombinací, než se mi podařilo z čistě přírodních surovin namíchat směs, která zajistí vyvážený přísun všech makroživin, vitamínů, minerálů a dalších látek potřebných pro správné fungování těla, a zároveň se v ní tyto látky nebudou vzájemně negativně ovlivňovat,“ vysvětluje zakladatel projektu Štěpán Andrle. Výsledkem je směs 20 sušených a drcených potravin a superpotravin, která smícháním s vodou tvoří plnohodnotnou náhradu jídla ve formě koktejlu. Jak AnaPur pomáhá našemu zdraví?

1.     pomáhá dodržovat pravidelnost

Nepravidelné stravování způsobuje pocity velkého hladu, který je ze zdravotního hlediska nežádoucí z několika důvodů. Dochází během něj k poklesu hladiny cukru v krvi, který může způsobit třes, nervozitu a únavu. Kromě toho hlad způsobuje zpomalování metabolismu a ukládání tuků do zásoby. Pokud nestíháte ráno snídat nebo se v poledne neutrhnete od práce, mějte po ruce AnaPur. K přípravě koktejlu plného živin potřebujete jen vodu a je hotový za minutku.

2.     zajistí vyvážený poměr základních živin

Aby tělo mohlo správně fungovat, potřebuje ze stravy získávat vyvážený poměr bílkovin, sacharidů a tuků, jakožto základních stavebních látek a zdrojů energie. Hlavním zdrojem sacharidů v AnaPuru je oves - jde o polysacharidy, které se vstřebávají pomalu, a zasytí tak na delší dobu. Zdroj rostlinných bílkovin zastupuje hlavně sója a zdravé nenasycené tuky zajišťují v AnaPuru ořechy.

3.     postará se o dostatek vlákniny

Vláknina je důležitá složka potravy rostlinného původu, která čistí naše střeva, pomáhá dosáhnout pocitu nasycení a udržet ho po delší dobu, zpomaluje vstřebávání důležitých živin a váže na sebe škodlivé látky, které pomáhá rychleji dostat z těla ven. Je tak mimo jiné důležitá i pro zdravé hubnutí. Přitom většina Čechů přijímá sotva polovinu doporučené denní dávky vlákniny! Denní porce AnaPuru přísun dostatečného množství zajistí, přirozeným zdrojem vlákniny v něm je psyllium, oves, sezamová mouka, rýžové otruby a karob.

4.     obsahuje důležité antioxidanty, minerály a fytosteroly

Stejně jako tělo pro správné fungování potřebuje makroživiny (bílkoviny, sacharidy a tuky), jsou pro něj nezbytné také vitamíny, minerály, antioxidanty, fytosteroly a další látky. Zároveň je velmi důležitá rovnováha mezi těmito látkami, kterou je snadné narušit, pokud je doplňujeme ve formě suplementů. Pro naše tělo je přirozenější a vhodnější získávat tyto látky z potravy tak, jak je „umíchala” sama příroda. Například plod camu camu, který AnaPur obsahuje, je nejbohatší zdroj vitamínu C v celé rostlinné říši a obsahuje rovnou i látky, které pomáhají organismu tento vitamín lépe vstřebávat.

5.     udržuje pohodu ve střevech

V našich střevech žijí důležité mikroorganismy, které, pokud jsou v rovnováze, pozitivně ovlivňují naše zdraví i mimo trávicí trakt. Posilují obranyschopnost organismu před vnějšími vlivy, podporují tvorbu některých vitamínů a pomáhají také udržet zdravou hmotnost. Rovnováhu střevní mikroflóry může narušit nezdravá strava, některé léky (například antibiotika) a výrazně také stres. AnaPur nově obsahuje výtažek z kořene čekanky, který je plný tzv. fruktoolygosacharidů, které slouží jako výživa právě pro bakterie v našich střevech a podporuje tedy růst a sílu přirozené střevní mikroflóry.

A jak je to s tím hubnutím? „AnaPur není primárně hubnoucí prostředek, ale pravidelná, vyvážená a zdravá strava rozhodně pomáhá napravení metabolismu. Úbytek pár kilogramů toho může být příjemným důsledkem. Rozdíl mohou pocítit i lidé, kteří nebyli zvyklí přijímat dostatečné množství vlákniny, protože najednou vydrží déle sytí,” dodává Štěpán Andrle.

Cena:

Týdenní balení (35+ jídel): 1925 Kč; cena za jedno jídlo: 55 Kč

Dvoutýdenní balení (70+ jídel): 3270 Kč; cena za jedno jídlo: 46,7 Kč

Měsíční balení (150+ jídel): 6600 Kč; cena za jedno jídlo: 46,67 Kč

Složení:

Mandle, sójová mouka, ovesná mouka, psyllium (jitrocel indický), kokosová mouka, kopřiva, lískový ořech, vlašský ořech, zelený čaj, sezamová mouka, chlorella, rýžové otruby, mladá pšenice, himalájská sůl, výtažek z kořene čekanky camu camu, kořen maca, karob, lucuma.

AnaPur obsahuje pouze suroviny bez genetické modifikace.

*Pochází z kontrolované ekologické zemědělské produkce.

Nutriční profil:

Nutriční profil denní dávky (5 porcí) Podíl kalorií v AnaPuru:
Kalorie 2200 kcal X-2017011911050467589.jpg
Karbohydráty 210g
- z toho cukry 18 g
Proteiny 137,5 g
Tuky 90 g
- z toho nasycené 17 g
- nenasycené 73 g
Vláknina 48 g

O AnaPuru:

AnaPur je vyvážená alternativa jídla ve formě koktejlu, která dodá tělu všechny potřebné živiny v optimálním množství a poměru. Za projektem stojí Štěpán Andrle, který na vývoji receptury pracoval dva roky. Výslednou směs tvoří 20 surovin rostlinného původu v sušené a pomleté podobě, je veganská a jako první „powdered food” v Česku také 100% přírodní. Směs stačí zalít vodou, protřepat a do minuty je hotovo - bez tepelné úpravy, bez špinavého nádobí, bez odpadu a plýtvání jídlem. AnaPur je v prodeji od února 2016.

www.anapur.eu