Dokážete si vzpomenout na hodiny přírodopisu a maketu oka? Pak si možná rozpomenete i na svaly, které jsou kolem něj. Přinášíme vám unikátní soubor 5 cviků a tip, jak očím dopřát skutečně účinné omlazení.

Nejprve ten zmiňovaný tip (protože dobře víme, že na ten se těšíte nejvíce). Aby vám zrak dobře sloužil, je nutné dodržovat pravidla pestré stravy. Víme, že to není vždy jednoduché a lákadla v podobě fast-foodu, zákusků, Ocutein® Brillant Luteinsladkého pečiva, dobře vyzrálého alkoholu jsou natolik mocná, a že na neatraktivní zeleninu, ryby a luštěniny často zapomínáme.

Pro tyto případy vám sdělíme malé tajemství – v lékárně totiž můžete koupit přípravky speciálně zaměřené na výživu očí, které jim dodají všechny důležité látky v potřebných koncentracích. Zaměřit byste se měli zejména na přípravky s vysokým obsahem luteinu, jehož spotřeba s věkem stoupá.

Oblíbeným doplňkem stravy z lékárny je Ocutein® Brillant Lutein 25 mg z prémiové řady Da Vinci Academia s největším množstvím luteinu na trhu – pro maximální a dlouhodobý účinek. Jako jediný obsahuje také fosfatidylcholin a další účinné látky, jako je zinek a vitamin A, které přispívají k udržení normálního zraku a selen a měď, jež přispívají k ochraně buněk před oxidačním poškozením.

Vstávat a cvičit!

A konečně ke zmiňovaným cvikům, pohodlně se usaďte a jdeme na to!

PALMING

Měli byste jej provádět co nejčastěji. Sedněte si na židli a zahřejte dlaně třením. Pak z nich vytvořte misky, které přiložíte na zavřené oči, aby se prsty křížily na čele. Nesmí jimi pronikat žádné světlo, lokty opřete o stůl a uvolněte šíjové svaly. Dýchejte pozvolna a s každým výdechem uvolněte svaly v obličeji i na očích. Vnímejte každý sval jednotlivě.

SKÁKEJTE

Nikoliv do vzduchu, ale přeskakujte očima z jednoho předmětu na druhý. Na každém přitom spočiňte pohledem nanejvýš 2 sekundy.

PUMPUJTE

Soustřeďte se na vzdálený předmět, poté mezi něj a své oči umístěte svůj ukazováček, asi 15 cm od obličeje. S nádechem zaostřete na prst a s výdechem na vybraný objekt.

KŘÍŽKUJTE

Představte si čtverec a postupně se podívejte do každého jeho rohu – nahoru doleva, doprava, pak dolů a znovu doleva a poté očima obtáhněte křížek uvnitř. Měňte libovolně směry.

PŘETÁČEJTE HODINY

Zavřete oči, před vámi je obrovský ciferník, který je nutno obkroužit číslo po čísle. Nejprve přetočte na letní a poté na zimní čas.

Cvičíte paměť, svaly i klouby, ale co vaše oči, nezapomínáte na ně? Dopřejte jim úlevu a správnou výživu, aby vám i ve vyšším věku dobře sloužily!

Další informace najdete na www.ocutein.cz

Reklama