shutterstock-2237938967.jpg
Foto: Shutterstock

1. Lýtka jako pírko

Sedneme si na zem, jednu nohu natáhneme a válec dáme pod lýtko. Druhou nohu pokrčíme, opřeme se o ruce. Přizvedneme hýždě a přejíždíme válcem pod zcela uvolněným lýtkem nahoru a dolů, a tím ho krásně masírujeme. To samé uděláme s druhou nohou.

erwtwe.jpg
Foto: zuzica.cz / Se souhlasem Zuzany Rybářové
 
2. Vytáčení do stran

Sedneme si, válec umístíme pod nejširší místo na lýtku, necháme nohu ztěžknout a překlápíme pánev ze strany na stranu, a tím přetáčíme i nohu na válci. Pro větší intenzitu můžeme dát nohu přes nohu a dál ještě chvilku masírovat vytáčením chodidel do stran. To samé uděláme s druhou nohou.

eewrwewr.jpg
Foto: zuzica.cz / Se souhlasem Zuzany Rybářové

3. Zaostřeno na stehna

Posuneme válec pod stehna, opřeme se o ruce a nadzvedneme hýždě. Aktivně se odtlačujeme od rukou, vytahujeme se za hlavou, a přitom ztěžkneme nohama do válce a krásně jím projíždíme celou zadní stranu stehen. Pro větší intenzitu můžeme dávat nohy od sebe a k sobě.

werwr.jpg
Foto: zuzica.cz / Se souhlasem Zuzany Rybářové
 
4. Úleva i pro kyčle

Přetočíme se na bok, válec dáme pod kyčel, opřeme se předloktím o podložku. Spodní nohu necháme v protažení položenou na podložce, horní pokrčíme v koleni a vepředu ji opřeme o chodidlo. Odtlačíme se od lokte, nadzvedneme pánev i spodní nohu. Přitažením lokte a vytažením za hlavu jedeme po válci dopředu, tlakem na opřené chodidlo se posouváme dozadu. Snažíme se těžknout do válce válcovanou nohou. Totéž opakujeme s druhou nohou.

63ec9d42725b8ertertt.jpg
Foto: zuzica.cz / Se souhlasem Zuzany Rybářové
 
5. Náročná přední strana stehen

Položíme se na válec přední stranou stehen. Opřeme se o předloktí. Pohyb začíná odstrčením od loktů a zpět jdeme přitažením k loktům. Těžkneme přední stranou stehen do válce, jímž pod nimi přejíždíme. Můžeme dělat dlouhé pohyby, anebo zpracovat nejprve horní půlku stehen a pak teprve tu spodní.

blobid0.jpg
Foto: zuzica.cz / Se souhlasem Zuzany Rybářové
 
Tip navíc: Blaho pro chodidla

Propleťte si prsty protilehlé ruky a nohy a prsty ruky „zasekněte“ co nejhlouběji. Zatlačte prsty proti chodidlu, vydržte tak chvíli a pak zatlačte prstci proti ruce a povolte. Druhou rukou držte chodidlo za patu a zkuste ho prodloužit a pak zkrátit. Celé chodidlo uvolněte kroužením kotníku.

Zdroj: Zuzana Rybářová