Každý rok ve stejnou dobu (přibližně) se lázeňské městečko Karlovy Vary promění v centrum filmového dění.  Červený koberec, společenské události, projekce úžasných filmů, ulice plné celebrit a velkolepé večírky…

Letošní ročník MFF Karlovy Vary (MFF KV) se koná ve dnech 28. června až 6. července. A my vybíráme na úvod jen pár zajímavostí a budeme se těšit na fotky a zprávy z červeného koberce.

Co zatím víme:

MFF KV ocení Křišťálovým globem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii amerického herce, držitele dvou nominací na Oscara a Zlatého globu Johna Travoltu, kterého si všechny pamatujeme především z nezapomenutelné a líbivé Pomády. Má na svém kontě ovšem i řadu dalších skvělých filmů...

  • Svého času mě třeba hodně bavil v nenáročné trilogii, kterou by měly znát maminky všech dětí, Kdopak to mluví.

Sám John Travolta by stál za hřích, ale hlavně asi za samostatný článek, že? (smích)

48. MFF Karlovy Vary 2013

 

V rámci slavnostního zahájení 48. ročníku MFF Karlovy Vary bude také uveden ve festivalové premiéře nový film Michela Gondryho Pěna dní. Hlavní roli v něm má herečka Audrey Tautouová, která mně osobně se nejvíce líbila jako Amélie z Montmartru, ale svoji ženskost době „prodala“ i ve filmové adaptaci románu Šifra mistra Leonarda.

Uznávaný italský režisér Paolo Sorrentino uvede osobně na karlovarském festivalu v sekci Horizonty svůj nejnovější snímek Velká nádhera (La grande bellezza).

Mladý a úspěšný režisér Cary Joji Fukunaga přijíždí již potřetí. V roce 2011 slavnostně zahajoval karlovarský festival dramatem Jana Eyrová. Při své třetí návštěvě osobně uvede nový projekt Sleepwalking in the Rift.

V rámci slavnostního zakončení MFF Karlovy Vary bude uveden nový snímek Stevena Soderbergha (v hlavní roli Matt Damon a Michael Douglas) LIBERACE! Nedávno jsme si zde představovali jeho film Vedlejší účinky s Catherine Zeta-Jones.

Jiří Bartoška, foto: www.kviff.com

prezident MFF KV Jiří Bartoška

Víte, že...

  • Festivaloví návštěvníci rozhodují o Divácké ceně hlasováním po každé projekci u východu z kinosálu
  • Filmy uváděné na festivalu jsou opatřeny anglickými a českými titulky?
  • V rámci MFF KV probíhá už několik let projekt Kino bez bariér? Cílem projektu je prostřednictvím asistenčního a informačního servisu zpříjemnit a zjednodušit návštěvu festivalu tělesně handicapovaným...
  • Festival nabízí návštěvníkům rozmanitý doprovodný program koncertů, akcí a výstav?
  • Centrem festivalu je hotel Thermal?
  • V průběhu festivalu fungují festivalové autobusové linky, které zajišťují dopravu mezi kiny a hlavními ubytovacími místy?
  • V hotelu Thermal naleznete festivalový obchod, kde si můžete koupit festivalové suvenýry jako trička, tašky, hrnky, ale také katalog, programovou brožuru, DVD a knihy českých i zahraničních vydavatelství?

A co vy? Vypravíte se na festival? A jak se vám líbí letošní plakát?

Kompletní program i další podrobné informace naleznete na webových stránkách festivalu www.kviff.com

Přečtěte si také naše tipy na festival v Karlových Varech:

Reklama