Před čtyřiceti lety zasáhla svět zpráva o tom, že Král Rock'n´Rollu je mrtvý. Ve věku 42 let tehdy zemřel hudební idol Elvis Presley. Jeho hudební tvorba je nezapomenutelná a nesmrtelná, tak si ji připomeňme. Víc než 100 jeho singlů se dostalo do TOP 40 ve Spojených státech a 17 se dostalo na 1. místo.

elvis

Foto: Profimedia.cz

Dětství rock ‘n’ rollového krále bylo velmi chudé, ale vytvořil si láskyplný vztah k mamince a snad i díky tomu se později přišlo na to, jaký potenciál se v jeho hlase skrývá. V 11 letech dostal svoji první kytaru a o 7 let později nahrál první balady v hudebním vydavatelství Sun Records. Jeho zakladatel tehdy hledal výjimečný mužský hlas a v Elvisovi objevil talent. Od roku 1954 začal vydávat své vlastní písně a jeho popularita šla bleskem k výšinám.

Na začátku 60. let se zpěvák odmlčel. Po osmi letech se ale vrátil ve velké parádě díky vlastní televizní show, kterou odvysílala stanice NBC a opět z něj byla hvězda showbyznysu.

Elvis byl ženatý šest let a narodila se mu jedna dcera. Manželství nevydrželo a druhého sňatku se již nedožil. O jeho smrti se neustále polemizuje, a tak některým fanouškům připadá, že ji pouze nahrál a jednoho dne se vrátí.

Reklama