Dobrý den,

ke kouření mám vážně co říct, protože jsem kouřila téměř 40 let s těhotenskými přestávkami a přestala jsem ze dne na den, poté, co jsem dobafla při procházce se psem svou poslední camelku. Chuť na cigáro mám vždycky a zásadně jen v hospodě, když jdeme na pivo.

Pokud si jedno vyptám, stačí mi potáhnout a pak je zahodím, už mi smrdí.
Tím pádem také preferuji nekuřácké restaurace, kterých je ovšem velice málo a také jsem stoprocentně přesvědčená, že pokud by bylo zákonem kouření v nich zakázáno, prospělo by to všem.

Viz irský příklad - a že jsou Irové velicí kuřáci.Teď však vesele bafají mimo restaurace a bary, tam chodí mnohem víc lidí, protože nekuřáků je víc než kuřáků. Nedošlo ani k poklesu tržeb hospodských, jak se před zákazem strašilo.

U nás by to bylo totéž, na oběd by mohly zajít i rodiny s dětmi, přátelské schůzky by mohly být rovněž
"venku" a zvýšený počet návštěvníků by takto nahradil odpadlé notoriky, kteří v hospodách kouří jednu za druhou. Kuřáci by kouřili venku - a tím pádem míň, zejména v zimě.

Chce se mi říct, že budu volit toho, kdo mi slíbí zákaz kouření ve veřejných prostorách a restaurace bude mít na 1. místě.

Dále musím připomenout, jak hnusný pocit je, když na vás promluví kuřák, který právě odhodil nedopalek. Platí to samozřejmě i o kuřačkách. O nějakém líbání pak nemůže být ani řeč. Když jsem kouřila, řešila jsem to tak, že po mých dvou večerních cigaretách následovala sprcha a čištění zubů - a to jsme kouřila venku. I tak však moji nekuřáci doma zápach z cigaret cítili.

Všem, kteří říkají, že mnohokrát zkoušeli přestat, a že to nejde, mohu potvrdit, že to jde, ale člověk musí chtít nesmrdět, nestrkat peníze tabákovým miliardářům, nekašlat každé ráno "o dušu", nebýt náchylný k nachlazeninám a řadě nemocí.

Jde to, dá to práci, ale výsledek
stojí zato.

Vah


Gratuluji vám k vítězství nad cigaretami (a že jich za těch čtyřicet let muselo být na tisíce).

Za odvahu a výdrž posílám balení přípravku Pharmaton Activit.


editorka Mira

Dnešní téma:

Kouření

Kouříte?

Co nejraději?

Chutná vám kouření a proč?

Snažíte se odnaučit?

Proč jste přestala kouřit?
Jak se díváte na kouření maminek s dětmi?

Přistihla jste někdy své děti?

Nesnáší kouření?

Co říkáte odděleným místnostem v restauracích?

A jaké to bylo poprvé?
Napište nám, rádi vás za zajímavé příspěvky odměníme.
redakce@zena-in.cz

Reklama