Léto už klepe na dveře a s ním i letní dovolená. Pokud letos chcete místo k moři vyrazit do hor, máme pro vás zajímavý tip. Zkuste feráta pojmenovanou po císařovně Sisi v Solné Komoře v sousedním Rakousku.

Klettersteig Sisi
Klettersteig Sisi patří mezi tzv. jištěné cesty. Po celou dobu výstupu se tak můžete spolehnout na fixní ocelové lano a občas i na stoupací kramle. Náročný výškový rozdíl 250 metrů se dá zvládnout za jednu hodiny a věřte, že vynaložená námaha se vám mnohonásobně vrátí formou nádherných výhledů na protější skalní masív Loser. Pokud nemáte výbavu, tak si ji můžete vypůjčit ve sportu Käfmüller nebo na recepci nedeleké Hagan Lodge.

Lezení v oblasti Pürgg-Trautenfels
Pokud dáváte přednost volnému lezení tak zkuste Klettergarten Burgstall mezi vesničkami Pürgg a Trautenfels. Burgstall ukrývá 45 lezeckých tras pro začátečníky i profíky. Nejlehčí stupeň obtížnosti je 2 a nejtěžší končí u 9+. Horolezecké cesty jsou dlouhé od 10 až do neuvěřitelných 210 metrů. Pohodlný přístup a a jižní orientace horolezeckých cest dělají ze stěny Burgstall oblíbený cíl horolezců.

Navíc je tu jedna kratší jištěná feráta (Klettersteig). Ta původně sloužila jako přístupová cesta pro lezce. Dneska je to ale oblíbená trasa pro začátečníky se stupněm obtížnosti B.

Stěna Gössler
Stěna Gössler je ideálním místem pro nadšence, které chtějí potrénovat sportovního lezení. Skála je rozdělená do 2 sektorů. Zatímco v prvním najdete hlavně těžší vícelanové cesty, v druhém sektoru je i několik lehčích tras.

Kletterbox v Bad Mittendorfu
V případě špatného počasí si můžete zajet Kletterboxu - kryté haly pro horolezce. Tady na vás čeká přes 150 m2 umělé lezecké stěny. Kromě 6 jištěných cest, tu můžete vyzkoušet i lezení bez lana a a úvazků, tzv. bouldering.

mapa

Další tipy na lezení a chození po horách v regionu Ausseerland najdete na tomto linku

http://www.ausseerland.at/de/4-01-1-2105059/list/themen-wanderwege.html

Reklama