29. listopad se celosvětově slaví jako Den bez nákupů - jde o to, abychom alespoň jeden den v roce dali najevo svůj nesouhlas s přehnaným globálním konzumem. Může se takový svátek uchytit v čase předvánoční nákupní horečky? Přinášíme čtyři tipy, jak na to.

Ušetřete na svátečním oblečení

Předvánoční čas se určitě neobejde bez večírků. Ale opravdu na každý z nich potřebujete zbrusu nové šaty? Pokud ano, zkuste second-hand - možná vás překvapí, jaké kousky se zde dají najít a to i úplně nové.
Nápad prodávat oblečení z druhé ruky se uchytil jak v USA, tak i Evropě. 40% uživatelů Vinted tvrdí, že by rádo změnilo své konzumní návyky a raději by nakupovalo věci z druhé ruky, namísto těch zcela nových.

Vyrobte si vánoční dekoraci -  Opravdu MŮŽE vypadat skvěle!

Inspirujte se třeba malým sněhuláčkem z ponožek na obrázku! Nebo využijte svetr, který už nenosíte, a vyrobte z něj vánoční punčochy. Využít můžete i dřívka od nanuků na výrobu sněhových vloček.
Ručně vyrobená dekorace je i skvělým dárkem. Vaše přátele jistě potěší, protože podobnou nemohou koupit v žádném obchodě - je přece jediná svého druhu:) Současný průzkum, který připravil portál Vinted uvádí, že 21% mužů a žen by rádo takový dárek k Vánocům dostalo.

sdfa

Řekněte “ne” přehnanému balení dárků

V USA balicí papíry a nákupní tašky vyprodukují okolo 4 milionu tun odpadu ročně. Papír a některé plastové tašky se dají použít znovu, ale mašle jdou rovnou na skládku. A právě z tohoto důvodu to se zdobením balíčků nepřehánějte, naopak zkuste být více kreativní a zabalit svůj dárek například do hrnečku nebo proutěného košíku. 

Více o Vinted čtěte ZDE.

I styloví lidé mají rádi second-hand

Portály a aplikace pro nákup second-handového oblečení slaví úspěch i u lidí, kteří se zajímají o módní trendy víc než ostatní. Hledají zde nové stylové kousky i dárky pro své přátele. Mohou zde totiž pořídit oblečení dobré kvality z různých kolekcí svých oblíbených značek.
Vinted průzkum* uvádí, že 92% lidí by se nebránilo tomu dostat pod stromeček oblečení zakoupené v second-handu. 74% z nich dokonce plánuje koupit pěkný kousek z druhé ruky jako dárek pro někoho druhého a 89% zařadí takové oblečení na svůj seznam vánočních přání.

O Vinted

Vinted je platforma, která umožňuje ženám nakupovat, prodávat a vyměňovat oblečení. Dává tak online nakupování zcela novou tvář. Vinted není jen portálem pro nákup oblečení, ale je zároveň i komunitou, což umožňuje osobní přístup mezi nakupujícím a prodejcem. Společnost má jak webové stránky, tak i mobilní aplikace v USA, UK, Německu, Francii, Rakousku, Polsku, České republice a Litvě. Celkově tak přes 6 miliónů uživatelů tvoří největší seconhandový portál na světě.

*Průzkum byl proveden mezi 6.000 uživatelkami Vinted, ženami ve věkovém rozmezí od 18 do 30 let.

xsyafs

 

Reklama