jídlo

Hned čtyři recepty zaslala k tématu „rychlá večeře" čtenářka Pálivka. Vyberete si - která Pálivčina večeře by vám chutnala nejvíce?

Rychlý recept na fazolovou polévku

1-2 plechovky fazolí ve slaném nálevu (je možno zakoupit červené fazole cca 9 Kč/ks, nebo malé bílé fazolky cca 16,-- Kč /ks) dle množství polévky.Já používám vždy 2 plechovky na 1,5- 2 l vody.

Nejdříve si udělám jíšku na másle (máslo a hladká mouka), zaliji studenou vodou, přidám nastrouhanou kořenovou zeleninu (petržel, celer, mrkev, česnek), 1 až 1 1/2 kostky masoxu ,přivedu do varu a vařím asi 15 minut. Potom přidám cezené fazole (nemusí se vařit, z plechovky jsou měkké), dle chuti dáme majoránku, pepř a zjemním trochou smetany a polévka je hotová. Jako přílohu možno dát pečivo.

Omeleta plněná masem

Naklepeme si 2 kuřecí řízky, které nakrájíme na nudličky. Vložíme na pánev, kde jsme si na tukuzesklovatěli cibulku. Podusíme do měkka, osolíme dle chuti, nakonec přidáme kečup. Během dušení si připravíme 2 vaječné omelety (rozšlehám vajíčko (jedna omeleta z 1-2 vajíček),osolím a udělám omeletu) které naplním masem a přehnu. Podložím listem hlávkového salátu a podávám s pečivem. Během 20 minut je večeře hotová.

Recept je pro 2 osoby.

Opečený chleba

Rozšleháme 2 vajíčka, osolíme a chleba do vajíčka namočíme po obou stranách a dáme na pánvičku opéci. Opečený chleba potřeme kremžskou hořčicí, obložíme šunkovým salámem, nakrájenou kyselou okurku a rajčátkem, je možné přidat nakrájené uvařené vajíčko.

Zeleninový salát pro 4 osoby

Nakrájíme na kostičky 4 čerstvá rajčata, 2 papriky, 1 menší cibuli, 15 dkg šunky, 15 dkg tvrdého sýra. Přidáme 2-3 polévkové lžíve majolky, pro dietáře může být místo majolky jogurt, promícháme a dle chuti osolíme. Dáme do mističek a ozdobíme lístečky bazalky. Podáváme s pečivem.

Dobrou chuť přeje,
Pálivka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše rychlovky k večeři

Otázka je tedy prostá...

Co vaříte k večeři, když zrovna nemáte čas?

Pošlete mi svůj recept na rychlé levné jídlo, které zasytí všechny hladové krky! Čekám ho v redakční poště (viz adresa níže). Když přiložíte i fotku, budete mít větší šanci, získat dárek, totiž krásnou soupravu čajů PICKWICK 9 chutí čaje.

Reklama