Malá lekce matematiky: Čtenářka Tina5 má doma 4 princezničky, z toho 3 školou povinné a 2 odjedou na skautský tábor. Kolik princezniček přineslo domů vysvědčení?

Jasně, odpověď na otázku v anotaci této novinky zní: 3. Ale čtvrtá princeznička se také snaží...


Milá redakce, máme doma tři školačky a jednu ještě neškolní princeznu, ta domů „nosí“ nejvíce jedniček a dvojek, jak se snaží napodobovat své starší sestřičky.

Ale už k opravdovému vysvědčení.

Prvňačka Káťa přinesla samé jedničky a velkou pochvalu za vzorné plnění školních povinností. K vysvědčení dostala knihu Čarovné prstýnky. Čtvrťačka dostala samé jedničky a pochvalu za výborný prospěch a knihu (jak jinak) o koních. Šesťačka měla letos těžký rok, musela začít dojíždět do města, tady máme malou školičku do páté třídy, takže přestup na velikou školu, dojíždění, noví spolužáci a přesto má vyznamenání, dokonce má o jednu dvojku méně než o pololetí, takže paráda. Ona je malinko zklamaná, byla zvyklá na samé jedničky, ale já říkám paráda.

Já sama vstávala ve 4:20 a pekla jsem holčičkám ňaminky a mlsky, co mají rády, abych jim konec roku osladila. S knihami mi to letos nevyšlo, aspoň jsem jim koupila časopisy s tvořením, jsou to velké šikulky. K obědu jim právě připravuju jejich milovaný smažák s hranolkama a po obědě vyrážíme do města dokoupit věci na tábor, v neděli odjíždí skautky stanovat, tak doufám, že si ho užijí a i počasí jim vyjde.

Holky se moc těší a já taky, budu mít 14 dní volno jen se dvěma princezničkami. Plánů máme hodně, uvidíme, na které dojde.

Krásné prázdniny,
Tina5

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 28.6.2013: Vízo je tu!

Děti dostávají vysvědčení a mě zajímá, jaká máte očekávání? Pište mi, zda jste přísní rodiče, kteří po dětech vyžadují výkon na 100 procent, nebo zda jste benevolentnější? Pište mi, jestli občas přemýšlíte nad vlastními školními (ne)úspěchy, když vidíte ty vašich potomků?

Anebo se prostě jen pochlubte vysvědčením svých dětí a napište, co si za něj od vás vyslouží? (jen doufám, že to nebude zlomená vařečka a několik jelit na sedacím ústrojí.)

Pokud chcete (a máte odvahu), porovnejte vysvědčení svých dětí s tím vaším ze stejného ročníku a krátce se nad tímto porovnáním zamyslete v nějaké pěkné úvaze.

Své příspěvky posílejte nejpozději v 28.6.2013 do 15.00 hodin na notoricky známou e-mailovou adresu:

Za příspěvek odměním jednu ze čtenářek krásnou knížkou pro děti: Kuřátko ťutík z nakladatelství GRADA.

tutik

Reklama