Jaký sport je nejvhodnější pro vaše dítě? Fotbal a tenis dnes hraje každý druhý. Tak proč nezkusit něco trošku jinačího? Ve světě se to hemží nejrůznějšími nápady na nové disciplíny. Mrkněte na ty nejzajímavější. Třeba se ve vaší ratolesti skrývá budoucí šampión!

Vést dítě ke sportu může vyústit i v to, že se z něj stane profesionální sportovec. V rámci nadcházejících olympijských her v Riu spustila společnost Procter & Gamble oficiální kampaň „Děkuji, maminko“. Ta věří, že za každým úspěšným sportovcem stojí velká síla jeho maminky. Oficiálními ambasadorkami kampaně jsou olympionička Barbora Špotáková a její maminka Ludmila.

Barbora Špotáková a její maminka Ludmila

1)    Famfrpál

Četli jste Harryho Pottera? Pak určitě znáte populární sport z magického světa, ve kterém vynikal hlavní hrdina slavné série. Hra s košťaty, zlatonkou a potlouky ale existuje i ve světě reálném. Fanoušci knižní série upravili pravidla tak, aby ji mohli hrát i „mudlové“. Famfrpál si tak můžete vyzkoušet třeba i u vás na zahradě. Nepotřebujete k němu totiž skoro nic. Stačí vám stará košťata, pár branek, volejbalový a basketbalový míč a zlatonka. Ta je nahrazována tenisovým míčkem. Tento „mudlovský famfrpál“ je dnes v mnoha zemích považován za profesionální sport.

2)    Bike polo

Na světě existuje spoustu variant póla, tato ale určitě patří k těm nejzajímavějším. Nejvíce se disciplína podobá klasickému pólu na koních, kde je kůň nahrazen jízdním kolem a travnaté hřiště za pevný povrch ohraničený mantinely. Rychle se rozvíjející městský sport údajně vznikl v roce 2000 v Seattlu. Kurýři si tak prý krátili volné chvilky při čekání na zásilky. Sport má své týmy také v České republice, vyzkoušet si ho můžete třeba tady.

3)    Geocaching

Slyšeli jste už o geocachingu? Tomuto sportu s GPSkou už propadlo mnoho lidí. Podíl má na tom i fakt, že disciplína není omezena věkem ani fyzickými dovednostmi. Jde totiž o sport na pomezí turistiky, díky němuž se dostanete na nová a neobvyklá místa. Podle souřadnic GPS hledáte tzv. cache, malé předměty, které tam zanechali ostatní hledači. Pokud cache najdete, můžete ji vyměnit za vlastní, nebo je ponecháte pro dalšího nálezce. V popisu cache jsou pak uvedeny informace o místě s jeho zvláštnostmi a zajímavostmi, takže se toho i spoustu nového dozvíte.

Barbora Špotáková a její maminka Ludmila

4)    Bubble Soccer

Bubble soccer je doslova bublinový fotbal. Není to zrovna sport, který byste si mohli zahrát doma na dvorku, i tak se těší nesmírné popularitě. Hlavně proto, že je to obrovská zábava. Účastníci hry si totiž na sebe navléknou obří bubliny naplněné vzduchem. Poté už se jen stačí začít honit za míčem. Potíž je v tom, že velká koule vám znemožňuje pohyb, takže u toho vypadáte přinejmenším legračně. Není pochyb, že o srážky a vtipné pády při této disciplíně není nouze. Více než o vítězství tu totiž jde o to se pořádně zasmát.

Reklama