korean-fb.jpgFoto: Profimedia

V Jižní Koreji jsou s módou vždy o něco napřed než my v Evropě. Můžeme se od nich tedy inspirovat a podmanit si trendy, které k nám pomalu a jistě přecházejí, už teď. Vybraly jsme některé z aktuálních korejských módních trendů, kterým byste měly dát šanci.
 
Krátké blejzry
Není pochyb o tom, že oversize oblečení bude ještě nějakou dobu vládnout módnímu průmyslu a dívky po celém světě ho budou stále milovat. Ale neměly byste zanevřít ani na trend, který se k nám pomalu dostává, tím jsou zkrácené blejzry. V Jižní Koreji už byla tato saka hitem na jaře. A možná jste je zaznamenaly i v obchodech v Česku. Často tam však visely bez povšimnutí, protože dlouhá saka u nás zatím na pomyslné čáře popularity vítězí. V podzimních kolekcích se však krátká sáčka znovu objeví. Tak buďte trendy a nezapomeňte alespoň jeden kousek zařadit do svého šatníku. Krátké blejzry opticky prodlouží nohy a vy budete vypadat vyšší a štíhlejší.

blejzr.jpg

Zalando 1 030 Kč / Zara 1 599 Kč / Mango 1 699 Kč

Velké límce
Košile na knoflíčky je klasikou, kterou má ve skříni snad každý. Trendem, který je však už od jara k vidění například v ulicích Soulu, jsou košile ozvláštněné velkým špičatým límcem. Ten halenky povyšuje na další úroveň. Košile s velkým límcem vytvářejí jednoduchý minimalistický look, který už není třeba kombinovat s něčím jiným, než je jednoduchá sukně či kalhoty. Maximálně přes ně můžete přehodit svetr a nechat z něj límeček nahoře koukat.

Odhalená záda
Pokud jste aktivní na sociálních sítích, nebo jste nákupní maniak a neustále se díváte, co je nového v e-shopech, možná jste už narazily na šaty nebo halenky s odhalenými zády. Nepřehlížejte je, jde o velmi trendy kousky, i když u nás je ještě v ulicích tak často nevídáme. Zepředu zakrývají vše a vzadu naopak odhalují. Rádoby šokující oděv má však jednu nevýhodu, nemůžete si pod něj vzít podprsenku. Nálepky na bradavky nebo samodržící podprsenka to však jistí.

zara-zada.jpg
lunzo.cz 379 Kč / Bershka 349 Kč / Zara 699 Kč

Nabírané rukávy
V módním průmyslu se vyrábí velké množství halenek a topů nejrůznějších stylů. Letos jde však jen o rukávy. Důležité je, aby byly nabírané. Po celém světě nyní dominují objemné rukávy všech tvarů a velikostí. Ano, tento trend se už vlastně dostal i k nám. Sluší téměř všem a je snadné ho kombinovat. Halenku s nafouknutými rukávy jednoduše spárujete s džíny či minisukní a můžete vyrazit do ulic.

rukavy.jpgStradivarius 499 Kč / Reserved 699 Kč / Zara 699

Reklama