Krása začíná u čisté pleti. Pokud vaší pleti nedopřejete pravidelné odlíčení, bude postupem času bez svého přirozeného jasu, s ucpanými póry nebo zbytečnými vráskami. Dokonale si vyčistit pleť by mělo být základní pravidlo, i když se vrátíte domů sebe více společensky unavená.

Jak správně odličovat různé typy pleti, nám poradí kosmetička Iveta Slavíková

kosmetika

Máme si odličovat pleť jenom večer, nebo i ráno?
Ráno i večer. Pleť je důležité pročistit i ráno, protože během noci se pokožka potí a mastí. Při ranním odlíčení stačí pleť lehce přetřít čisticí vodou, čímž ji zbavíte zbytečné mastnoty.

Večer byste měly věnovat odlíčení nejvíce času. Pokud máte sušší pleť, je vhodné použít hutná pleťová mléka, která pleť zbytečně nevysušují. Zbytky mléka pak smyjte vlažnou vodou. Dámy s mastnější pletí by měly sáhnout spíše po kosmetikaodličovacích gelech nebo pleťovém toniku.

Jakým způsobem se máme správně odlíčit?
Pleťovou vodu nebo mléko nanášejte krouživými pohyby. Vše pak opatrně setřete vatovými tamponky od středu obličeje ven. Použijte nejméně tři tamponky, abyste zbavily pleť všech nečistot. Zbytek mléka pak odstraňte vlažnou vodou a ženy s mastnější pletí ještě čisticím tonikem. Mýdlo nepoužívejte, ani pokud máte velmi mastnou pleť, protože kromě vysoušení porušuje také ochrannou vrstvu jemné pokožky na tváři. Nezapomeňte na krk, kde je kůže velmi jemná a náchylná na projevy stárnutí. Čistěte od brady směrem k dekoltu.

Pokožka kolem očí je velmi jemná a citlivá. Jak správně odlíčit tyto partie?
Odličování očí by měla být kapitola sama pro sebe, protože zde máme nejcitlivější pokožku. Zejména dámy po třicítce by odličování očí měly věnovat velkou pozornost, protože je zde kůže velmi náchylná ke tvorbě vrásek. „Odlíčením očí byste měla vždy při očistě obličeje začít. Důležité je na oči tamponek pouze přiložit a nechat několik vteřin působit a poté jemnými pohyby směrem dolů odlíčit make-up. Rozhodně se vyhněte silnému tlaku. Na odlíčení voděodolné řasenky použijte přípravky, které obsahují oleje. Ty navíc zanechají pokožku sametově hebkou,“ dodává Iveta Slavíková.

kosmetika

Kosmetickým hitem poslední doby je micelární voda. V čem je tak „geniální“?
Micelární voda neboli „micelárka“ by neměla chybět v odličovacím arzenálu žádné ženy. Skvěle vás zbaví nečistot, neucpává póry a je ideální i pro tu nejcitlivější pokožku. „Micelárku“ je dobré použít, pokud máte lehčí  make-up nebo při ranním čištění pleti.  Jejich velkou výhodou je, že jsou vhodné pro všechny typy pleti od suché až po problematicky mastnou. Skvěle se s nimi dočišťuje také pleť po použití mléka.

Zdroj: Krása.cz

Čtěte také:

Reklama