Foto: Shutterstock

V zimě má většina lidí tendenci halit se do základních a tmavých barev. Na tom samozřejmě není nic špatného, černá nebo třeba temně modrá nikdy nevyjdou z módy. Není to ale škoda? Rozzářit šedou a studenou zimu duhou jarních odstínů není vůbec špatný nápad. Důvodů, proč to udělat, je hned několik:

  • Vršky ve výrazných barvách vás dokonale rozzáří. Dodají vašemu obličeji jiskru a příjemný svěží vzhled. 
  • V davu budete například díky barevným šatům dokonale nepřehlédnutelná. 
  • Kombinace ryze zimních kousků jako jsou huňaté velké svetry a lehkých barevných věcí s jarním potiskem (květiny, geometrické vzory apod.), jsou stále neokoukanou záležitostí.
  • Díky mixování zimního a jarního oblečení a základních barev s těmi výraznými, můžete dát prostor kouzlu vrstvení, které je skvělou volbou v každém počasí. 

4 barvy nadcházejícího jara

Módní návrháři dali sbohem neutrálním outfitům a nenápadnosti. V kurzu jsou barvy, výrazné kombinace, vzory a potisky. Tak toho využijte, vystupte ze svých ověřených a zajetých kolejí a vneste do svého šatníku čerstvý barevný vítr. 

Jen červená to může být

Této barvy vášně se mnoho žen bojí. Obávají se, že budou působit vulgárně, je příliš sexy nebo že se k nim zkrátka nehodí. Omyl. Ano, červená je opravdu sexy barva, ale umí být také elegantní, a co víc, je to barva ženskosti. 
Zařaďte ji do svého šatníku v podobě romantických vzdušných šatů nebo třeba halenky s potiskem. Zcela ale zapomeňte na takové kousky jako jsou lakované lodičky, transparentní červené topy nebo minisukně. 


Zara 1 299 Kč / H&M 1 299 Kč / Mango 1 299 Kč

Lindex 299 Kč / H&M 499 Kč

50 odstínů krémové


Béžová, krémová, nude...vyberte si odstín podle libosti a kombinujte ji s bílou, ale také třeba s červenou, sytě modrou nebo třeba hnědou. Přestože tato barva působí “nahatě”, nebojte se jí ani teď, když není vaše pokožka čokoládově hnědá a opálená. Čím více bude barevnost “tón v tónu”, tím lépe. 


Lindex 999 Kč / Zara 549 Kč /  Mango 1 599 Kč
Zalando 2520 Kč / Mango 1 299 Kč

Ice, ice, baby blue


Pokud se nějaká barva přelévá z jedné sezony do druhé, je to pastelově modrá. Odstín jarní oblohy, pomněnek nebo očí jako studánky. Hlavním plusem tohoto odstínu je fakt, že sluší opravdu každé ženě. Bez rozdílu věku nebo barvy vlasů. Nebojte se ji nosit třeba v podobě kalhotového kostýmku, blůzy nebo vzdušné a rozevláté sukně. 


Zara 1 999 Kč / H&M 1 799 Kč /  Mango 899 Kč

E.MiLac 480 Kč / Stravivarius 449 Kč

Žlutá - barva jara 2021


Barvou letošního jara je bezesporu žlutá. Sytá, zářivá a ve všech směrech pozitivní. A přestože jí mnoho žen příliš nefandí, návrháři jsou jiného názoru a rozhodli se změnit náš názor. Žlutá vás dokonale rozsvítí, a tak v tomto případě vsaďte opět na vršky a kousky, které budou ideálně až ke krku. A že je to přeci jen příliš? Sáhněte po laku na nehty nebo po žluté oční lince. 


Zara 699 Kč / H&M 1 799 Kč / H&M 749 Kč

E.MiLac 480 Kč / Zara 499 Kč

Také si přečtěte:

Reklama