shutterstock-524513014.jpg

 1. Ženy potřebují více spánku
  Dobrá zpráva je, že my ženy zvládáme dělat více věcí naráz. Ale to je také občas náročné, a proto vyžadujeme více spánku než muži. Náš mozek potřebuje důkladný odpočinek. Nepředstavujte si ale nějaký velký rozdíl, podle výzkumů nám stačí 20 – 60 minut navíc.
 2. Ženy chodí dříve spát
  Ženy mají tendenci probouzet se ráno dříve. To je způsobeno tzv. cirkadiánním rytmem. Jedná se o biologický rytmus s periodou o délce přibližně 24 hodin, může kolísat mezi 20 až 28 hodinami. Jedná se o pravidelně se opakující změny fyziologických funkcí, např. tělesné teploty, sekrece hormonů, krevního tlaku apod. Podle odborníků na spánkovou problematiku mají ženy cirkadiánní cykly, které jsou v průměru o šest minut kratší. A to způsobuje, že chodíme dříve spát a dříve se budíme.
 3. Nespavost je častější u žen
  Spánková apnoe (porucha, při níž člověk během spánku přestává dýchat, trpí jí často lidé, kteří chrápou) je naopak častější u mužů. Přibližně 4 % mužů trpí touto poruchou, ve srovnání s asi 2 % žen. Ženy mají větší pravděpodobnost nespavosti než jejich mužské protějšky.
 4. Spánek žen je hlubší
  Ženy potřebují více spánku a navíc je jejich spánek výrazně hlubší. A to i v případě, že jsou ve stresu.