5ef365515c3f6obrazek.png
Chráněná krajinná oblast Slavkovský les, dříve Císařský les, leží v prostoru mezi Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi a Kynšperkem nad Ohří a je jednou z nejromantičtějších a nejkouzelnějších oblastí Západních Čech. Co všechno tento ostrov zeleně a jeho přilehlé okolí nabízejí?

Islandská krajina uprostřed českého lesa

Uprostřed Slavkovského lesa najdete přes tisíc minerálních pramenů a jejich divokých výronů, lesní rybníky i horská rašeliniště. Okolní ráz tak trochu připomíná Island. Na výlet si proto do batohu nezapomeňte přibalit lázeňské pítko. Oblíbeným turistickým cílem jsou totiž vývěry minerálních pramenů Smraďoch a Farská kyselka, u obce Prameny pak můžete degustovat ještě další tři minerálky – Giselin, Rudolfův a Barochův pramen.
5ef3658fab87fobrazek.png
Relikviář svatého Maura

Celá oblast lesa je protkaná sítí dobře značených turistických cest, po kterých se můžete vydat například do premonstrátského kláštera v Teplé, na hrad Loket, na zámek Kynžvart a do Bečova. A právě tady, na zámku Bečov, najdete po korunovačních klenotech druhou nejvýznamnější památku tohoto druhu v České republice – relikviář svatého Maura. Uvnitř relikviáře se nachází kosterní ostatky sv. Jana Křtitele, sv. Maura, sv. Timoteje a sv. Apolináře. Zvenku relikviář zdobí dvanáct reliéfů, čtrnáct sošek z pozlaceného stříbra, drahé kameny, polodrahokamy, antické gemy, filigrány a emaily. Je to unikát, který rozhodně stojí za vidění.

Výhled na krajinu z Krásenského vrchu

Slavkovský les se může pyšnit také jednou z nejhezčích rozhleden u nás. Ta stojí na Krásenském vrchu. Její neobvyklý tvar připomíná slavný minaret ve městě Samara. Rozhled z vrcholu kamenné věže nabízí pohled nejenom na Slavkovský les, ale i na nedaleké Doupovské hory a za dobré viditelnosti můžete zahlédnout i hřebeny Krušných hor.
5ef365a153820obrazek.png
Výběh do lesů s celou rodinou

Pokud byste si chtěli užít krásy Slavkovského lesa v rychlejším tempu, zapojte se do VoltaRUNu, charitativního závodu v rámci běžecké série Běhej lesy. Ten se uskuteční už v sobotu 27. června. Každý, kdo se závodu zúčastní, přispěje desetiletému Honzovi na potřebnou neurorehabilitaci a rehabilitační pomůcky. Voltaren totiž za každý váš kilometr věnuje Honzovi 2 Kč. Honzíkova rodina navíc získá i sto procent prostředků získaných na startovném VoltaRUNu.
5ef365d36133eobrazek.png

Krátká trasa VoltaRUNu je nenáročná a vhodná pro všechny bez rozdílu kondice či věku. Projít či proběhnout si ji mohou i děti, maminky s kočárky nebo třeba senioři, vhodná je zkrátka pro celou rodinu. Přijďte si užít společný pohyb na čerstvém vzduchu a podpořit dobrou věc. Pomáhat pohybem je radost, proto neváhejte s registrací. Registrovat se můžete online i na místě. Kapacita VoltaRUNu je však omezená a zúčastnit se může 100 osob.

A pokud se vám závod v přírodě zalíbí, zapojte se do celého seriálu a pomozte i dalším dětem na dalších krásných místech v Česku. V rámci celé série se bude možné zapojit ještě na závodech v Brdech (18. 7.), v Bílé (1. 8.), v okolí Karlštejna (15. 8.), v Jizerských horách (29. 8.) nebo na nočním závodě v Boleticích (12. 9.)

Více informací i registrace na webu Behejlesy.cz.
5ef365e9e3effobrazek.png

Pozorně si přečtěte příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Voltaren Forte 20 mg/g gel, Voltaren Emulgel 10 mg/g gel, Voltaren 140 mg léčivá náplast jsou léky k vnějšímu použití. Voltaren Rapid 25 mg měkké tobolky, Voltaren Actigo Extra 25 mg obalené tablety jsou léky k vnitřnímu užití. Obsahují diklofenak. Hřejivá náplast VoltaTherm je zdravotnický prostředek.

V případě otázek kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, mail: cz.info@gsk.com. Případné nežádoucí účinky prosím hlaste na: cz.safety@gsk.com. Ochranné známky jsou vlastněné nebo licencované skupinou společností GSK. © 2020 skupina společností GSK nebo poskytovatel příslušné licence.

Reklama