60aead74ea875image.pngFoto: Jakub Zapletal

A to je také hlavní myšlenka a důvod, proč se Honza v průběhu května pustil do překonávání hranic a pokusí se svými výkony pro nadaci Colliery Srdcem a její pacienty vybrat 226 000 Kč. 

226 na kolečkových běžkách

První „dvěstědvacetšestka“ patřila kolečkovým lyžím, okruhu okolo jezera Matylda a celkovému času, který čítal celých 15 hodin a 33 minut včetně převlékání a občerstvování. Tento výkon byl nejen o fyzické přípravě, ale také o hlavě, s níž je potřeba při takových výkonech tak trochu bojovat. 

„Skejt a soupaž na kolečkových lyžích byl velký boj. Doslova. Poslední kilometry už byly hodně o bolesti, a přestože jsem do mého pomyslného cíle dorazil až ve 22:45, věřím, že to za to rozhodně stálo,“ říká Honza.

60aeb103df22cimage.pngFoto: Jakub Zapletal
226 km jako Ironman

Celkem 3.8 km plavání, 180 km na kole a 42.195 km běhání na trati slavného Czechmana nedaleko Pardubic. Triatlon byl pro Honzu silná disciplína, a to i přesto, že se kvůli aktuální situaci nedala dostatečně dobře trénovat plavecká disciplína. 

Plavání vystřídala jízda na časovkářském kole v 16 °C, za slunce, deště i větru. Následoval maraton, první půlka s průměrným tempem 4:50 na kilometr, druhou už doprovázela bolest, a tak se průměrné tempo zvýšilo na 5:17. 

„Na kole je mnoho příčin, proč skončil, ale běhání je jen a jen o vás. A mně se v první části běželo opravdu skvěle. Nebudu lhát, krize na mě přišla veliká, ale makal jsem srdcem, tak mi držte palce i nadále…“

60aeb231eae28image.pngFoto: Jakub Zapletal

226 km v Beskydech

Posledních 226 kilometrů věnuje slavnému závodu Beskydská sedmička. Nikoliv však jednou, ale poběží tam a zase zpět. V průběhu tohoto běhu zdolá celých 11 000 výškových metrů. Už 28. 5. v 16 hodin ve Frenštátě pod Radhoštěm. 

--
I vy můžete pomoci, podpořit Honzu v průběhu závodu, uběhnout, ujet nebo odplavat společně s ním některý z úseků, ale hlavně můžete přispět finančně, adoptovat si kilometry a dát tak šanci žít lepší aktivní život těm, kteří chtějí sportovat, ale nemůžou.


Více o sbírce zde: https://www.donio.cz/MakamSrdcem

Reklama