Prořezávání větví na zahradě a v lese vyžaduje sílu a přesnost. Fiskars již před dvaceti lety vyvinul patentovaný střihací mechanismus PowerGear™, a jak dokazují průzkumy, je to stále ten nejúčinnější pracovní nástroj na trhu. Použití třístupňového ozubeného kolečka ztrojnásobuje střižný výkon a rovnoměrně rozděluje působící sílu. Nové nůžky na větve Fiskars mají lepší ergonomický tvar a jsou pohodlnější na použití. Na rychlé prořezání slabších větví jsou tu pak nové nůžky Fiskars Solid™.

Nové nůžky na větve Fiskars PowerGear™ jsou třikrát výkonnější než ty běžné. Jejich ergonomie byla vylepšena tak, že střižný výkon může být díky technologii PowerGear™ využit na maximum. Držadla nůžek jsou vyrobena z protiskluzového a měkkého kompozitního materiálu SoftGrip™. Nůžky perfektně padnou do ruky a nabízejí pevný úchop i v případě, že jsou ruce vlhké nebo je na nich zemina.

fisk

Nový výběr materiálu také poskytuje větší pohodlí a bezpečnost při práci. Držadla jsou z lehkého a odolného hliníku, což je zároveň dělá vodě odolnými. Precizní spodní ostří je z nerezové oceli a je potaženo nepřilnavým PTFE povrchem, který redukuje tření a zabraňuje tomu, aby se odštěpené kusy větví přichytávaly na čepele. Konečným výsledkem je tak čistý a hladký povrch, který se snadno udržuje.

Nejčastější chybou v prořezávání je, že je větev ustřižena buď příliš blízko, či naopak daleko od kmene stromu. To způsobuje, že strom využije veškerou svou energii k tomu, aby byly tyto chyby v prořezávání napraveny a rostlina je tak náchylnější k nemocem. Spodní čepel nůžek dvoučepelových PowerGear™ X může být nastavena na správnou vzdálenost od kmene stromu tak, aby byl výsledek prořezávání co nejlepší, říká Jari Ikäheimonen, globální obchodní manažer.

Nová řada PowerGear™ X series zahrnuje tři dvoučepelové nůžky a jedny kovadlinové nůžky.

Dvoučepelové nůžky jsou vhodné na čerstvé dřevo a pro precizní prořezávání. Kovadlinový model má jednu čepel, která postupně přechází do kovadlinové části. Je nejvhodnější pro prořezávání silného a suchého dřeva a na úkony, kde není potřeba čistý řez. Nůžky mohou být použity k řezání větví silných až 5 cm. V závislosti na konkrétním modelu mohou nůžky dosáhnout až do výšky tří metrů.

fiskars2Nové nůžky mají sériová čísla. Číslování umožňuje evidovat daný produkt, což umožňuje individuální zákaznický servis. Číslo také nese informaci o výrobních detailech produktu, vysvětluje Ikäheimonen.

Na zahradě je vždy co poupravit, alespoň trochu. Nové zahradní nůžky Fiskars Solid™ jsou šikovným nástrojem pro rychlé a opakované prořezávání a drobnější úpravy.

Dvoučepelové nůžky mají optimální úhel rozevření, který příliš nezatěžuje svaly na rukou. Jsou vyrobeny z lehkého kompozitního materiálu a mají malou velikost, hodí se proto skvěle i do menších rukou. Díky tomu je výrobek nejodolnější ze všech řad nůžek Fiskars. Horní rukojeť je z měkkého SoftGrip™ materiálu a zajišťuje bezpečný a pohodlný úchop.

Více inspirace najdete na stránkách www.fiskars.cz

fiskars1

Nůžky PowerGear™ a Fiskars Solid™

Fiskars PowerGear X™ Loppers and Fiskars Solid™ Pruner  
PowerGear™ X Lopper bypass S 1350 CZK
PowerGear™ X Lopper bypass M 1760 CZK
PowerGear™ X Lopper bypass L 2150 CZK
PowerGear™ X Lopper anvil L 2150 CZK
Solid™ Pruner bypass S 269 CZK
Products are available from beginning of 2016.  

Nůžky PowerGear™ a Fiskars Solid™ jsou dostupné u vybraných prodejců.

 

Reklama