Dnes nám do redakce přišla velká spousta podobných příspěvků. Je vidět, že váš vztah k čajům je velmi podobný. Přečtěte si, jak to mají Mischelle 3, Monika a mařinka. Tímto všem třem děkuji!

Hezký den všem, 

dá se říct, že nepiju nic jiného než čaj. Od mala jsem byla zvyklá k snídani hrnek čaje, ale zbytek dne mě už nelákal. Teď jsem postupně vypozorovala, že se mi pije nejlíp. To co mi nechutná jde rovnou do žaludku přes PEG, takže přes pusu jen co mi chutná :)  Už jsem ochutnala všelijaké značky, příchutě, sypané, sáčkové, pečené... Ale pokaždé se vrátím k meduňce. V létě třeba jen vyluhované lístky čerstvé meduňky či máty.   

Taky jsem mívala ráda čajovny, útulné prostředí, krásná vůně a konvičky dobrého čaje. 

Mischelle 3


Dobrý den,

čaj mám velice ráda. Mezi mé oblíbené čaje patří zelený čaj a černý čaj. Ale někdy si dopřeji i čaje ovocné.

Když jsem nastydlá upřednostňuji čaje bylinné. Bylinky používám své vlasnoučně nasbírané  a dělám si lipový, bezový nebo šípkový čaj.

Čaj, to je pro mne takový relax, když přijdu např. z procházky, tak se ráda zahřeji dobrým čajíčkem.

Bez čaje si to nedovedu představit.

Monika


Jsem čajomil a den bez čaje si neumím představit. Mám doma jak obyčejné pytlíkové, které se hodí, když potřebuji rychle udělat čaj pro rodinu při vypravování do školy a práce, ale mám i sypané čaje, které se nesmí zalévat vřelou vodou a jejich příprava je složitější. Nejraději mám zelené, mezi nimiž vede jasmínový čaj - ta vůně, hmm! :) A nedám dopustit ani na bylinkové čaje. Když na mě něco leze, dělám si svůj speciální čaj, díky kterému bývám jediná z rodiny, kterou nemoc nakonec neskolí. (Ostatní mi to odmítají pít.) Základem je čerstvý zázvor, který skvěle zahřeje a umoří bacily. (Mimochodem, kdo to zvládne, může při bolení v krku cucat kolečko čerstvého zázvoru - pozor, štípe, ale stačí to jeden den vydržet a druhý den už krk nebolí - záleží na tom, kolik koleček zázvoru vycucáte.) Kromě zázvoru do konvice dávám ještě trošku hřebíčku a několik listů sušené šalvěje ze zahrádky. Někdy přihodím i pytlík černého čaje, protože přeci jen bylinky mají výraznou chuť a ne vždy je mi to příjemné. Zalít horkou vodou, případně osladit a popíjet celý den. Spolehlivě to zažene bacily dřív, než stihnou nabrat na síle. :) Nad čaje prostě není. :)

mařinka


Téma dne bylo: ČAJ

Za chvíli, v 16 hodin zveřejním, koho dnes odměním!

Reklama