O tom, že bychom o nákupech oblečení měly přemýšlet a uvažovat, zdali danou věc opravdu  unosíme a bude nám sloužit déle než jedno až dvě „ponošení”, není pochyb. A s tím související přednost kvality nad kvantitou. Šatník, v němž bude mít větší část kousků smysl na více než jedno užití (čti „do divadla”, „na rande” nebo třeba „pouze business”), je alfou a omegou garderoby, která dává opravdu smysl. A pokud fandíte šatům, pojďme si to vyzkoušet přímo v praxi. 

3v1 aneb šaty na každou příležitost

Nelze říci, který střih šatů je ryze univerzální, faktem ale zůstává, že se většina žen bude vždy lépe cítit v šatech, které budou volnější a případně neupozorní na nějakou nedokonalost své nositelky. Protože se blíží jaro, zapomeňte na černou nebo třeba béžovou a raději volte výrazné odstíny!

Modré šaty jsou pro nadcházející sezonu jako stvořené. Dlouhé rukávy, áčkový střih, trendy zpracování a absence vzorů, z šatů dělají model, s nímž bude radost pracovat. 

Foto: Shutterstock

Svěží business styl
Nikde není psáno, že by se do kanceláře neměly nosit výraznější barvy. Proč taky? Naopak, barevný outfit působí pozitivně na první pohled. 
Sytě modrá se perfektně hodí k mixování snad se všemi odstíny. V práci se snažte tuto duhu držet trochu na uzdě a raději volte kombinaci s krémovou nebo třeba pudrově růžovou. 

Šaty Lindex 1 299 Kč / Sako Zara 1 599 Kč / Boty Mango 899 Kč / Kabelka Brašnářství Tlustý 2 990 Kč / Hodinky Zalando 450 Kč

Šik na rande
Když rande, tak rafinovaně sexy. To znamená, že není nutné mít výstřih k pupíku a délku sukně pod zadek. Jednoduché šaty doplňte do kozačky nad kolena a koženou bundu. K opravdové parádě vám pak budou stačit oční linky nebo červená rtěnka. 

Šaty Lindex 1 299 Kč / Boty Zara 799 Kč / Bunda Zara 1 299 Kč / Rtěnka MAC 438 Kč / Kabelka Mango 899 Kč

Pohodový víkend
Přestože jsou outfitem posledního roku teplákovky, možná je načase do svého volnočasového šatníku zařadit i něco více stylového, nečekaného a ryze holčičího. 

Místo saka přes šaty přehoďte trendy mikinu s kapucí a nechte vykukovat jen spodní lem sukně. Na bílé tenisky ještě není počasí, a tak raději nazujte boots nebo trendy „holinky”. A co by vám letos rozhodně nemělo chybět ve skříni? Velká kostkovaná košile!

Šaty Lindex 1 299 Kč / Košile Bershka 774 Kč / Mikina H&M 749 Kč / Boty Zara 1 399 Kč / Brýle Eyerim 2 905 Kč

Také si přečtěte:

Reklama