Budoucí maminka Zuzka je již ve 26. týdnu těhotenství, a tak navštívila 3D ultrazvuk. Vymoženosti moderní doby nám dovolují spatřit miminko trojrozměrně ještě před porodem...

zuzkaMusím říct, že tento blogový příspěvek naší budoucí maminky Zuzky mi připadá ultrazjímavý. Zaslala v něm totiž snímek z 3D ultrazvuku a musím se přiznat, že jsem nikdy dřív o tomto ultrazvuku neslyšel. Snímek je sice trochu sci-fi, kontury v něm všelijak splývají, ale pro budoucí rodiče jistě k nezaplacení!

Jako novinář jsem samozřejmě hodně zvědavý na porovnání miminka a snímku po narození.


Týden, který je za námi, byl naprosto bezvadný. Před několika týdny jsem do Honzova diáře zapsala: 18. 10., 7:00, nemocnice Kladno. V plánu byl 3D ultrazvuk. Nemohla jsem se dočkat, až tohle datum nastane. Ráno jsme dorazili do nemocnice a přišel menší zádrhel, protože jsme nemohli najít, kde provádějí ultrazvuky. Nemocnice je po rekonstrukci, takže ještě neměli všude umístěné cedule. Tak jsme aspoň zjistili, kde je porodnice. :-) Nakonec jsme se museli zeptat.

Porodní asistentka, u které jsme se měli hlásit, byla velmi příjemná. Domluvili jsme se, že nám udělá maximální rozsah, který lze - to je snímek a video z klasického ultrazvuku + snímky a video z 3D ultrazvuku. Navíc jsme ji požádali, jestli může zkontrolovat pohlaví miminka, jestli nám potvrdí to, co řekl lékař tehdy na klinice Gennet. Ještě jsem podepsala informovaný souhlas, že se nejedná o žádnou diagnostiku případných onemocnění, a šlo se na věc. Pozorně jsme sledovali obrazovku, kde nám ukazovala a vykládala, kde co je. Oči, nos, šklebící se pusinka, prstíky na ruce, krásně viditelné srdce, činnost srdce nám pustila i přes EKG a chválila, jak je pěkně pravidelné, bez kolísání. Pak ještě žaludek, bránice, krásně viditelná aorta a... ano, doktor se tehdy nemýlil... skutečně tam byl pindík. Asistentka pochválila i zřetelnost ultrazvuku, že tím, jak jsem štíhlá, je všechno vidět přímo učebnicově. To jsem byla samozřejmě ráda, ale na druhou stranu je to divné slyšet, že jste hubená, když víte, že máte ve 26. tt už 11 kg navíc.

Pak jsme přešli do 3D zobrazení. Reacher ale nebyl ideálně natočený, tak máme snímky spíš z boku. Jeden z nejlepších je asi tento. Nechci ubírat Honzovi zásluhy na Reacherovi, ale myslím, že ten nos bude mít Reacher po mně. Taky takovou bambuli. :-)

3d

Půlhodina rychle utekla a my se těšili na to, jak všechny překvapíme fotkou a videem. Překvapení se nám povedlo o to víc, že na posledním snímku z ultrazvuku, který jsme doteď měli, vypadal Reacher ještě jako šišatá brambora, a najednou jsme měli v ruce už foto malého človíčka. Navíc jsme už oznámili vybrané jméno. Dohodli jsme se s Honzou na dvou jménech. Pak jsem mu řekla, že když je to kluk, tak ať si z těch dvou vybere, jaké chce s tím, že kdybychom někdy v budoucnu čekali holčičku, tak zase já budu mít poslední rozhodovací slovo. A jaké jsme vybrali? To vám prozradíme až v lednu. Zatím to ví jen naše nejbližší okolí.

Co jinak? Po večerech teď brouzdám na internetu a zjišťuji, jaká je v dětských e-shopech nabídka. Dlouho jsem se těšila, že zajedeme něco nakoupit do dětského obchodu v Horoměřicích, ale zjistila jsem, že tam jsou trošičku dražší. Trošičku víc. Tak tedy nic. Ale objevila jsem zajímavou adresu detsky-textil.info, takže už mám pár věcí objednaných. Snažím se moc neutrácet, ale někdy to jde těžko. Takže třeba v tomhle obchodě jsem si neodpustila objednat moc pěknou zavinovačku, navzdory tomu, že doma mám připravenou zavinovačku ještě po mně a mém bráchovi. Až dorazí, tak vám ji ukážu.

Zuzka


Vy nás ale napínáte! A neprozradíš nám, Zuzko, alespoň ty dvě jména, ze kterých Honza vybíral?

Čtěte Zuzčin blog

Reklama