První českou kolekci plavek vyrobenou pomocí 3D tiskárny představila značka Marko.in; v lechtivých modelech se na ledě Tipsport arény předvedly české Miss.

Hudební show provázela páteční módní přehlídku značky Marko.in, která představila veřejnosti 3D modely plavek vzniklé za pomoci 3D tiskárny. Poprvé v české módní historii se objevily plastické modely inspirované pravou divočinou, která z nich doslova vystupovala. Mladý návrhář Marko Lopatič se pustil do projektu, který jednoznačně dělá z módy umění, využívá nejmodernější výrobní postupy a symbolizuje hravou radost z oblečení. Ve spolupráci se studiem 3D gang a předními českými kráskami ukázal nový směr vývoje českého módního průmyslu.

n

Netradiční atmosféra hokejového zápasu Play Off HC Lev Praha posloužila Marko Lopatičovi jako kulisa pro představení jeho první kolekce dámských plavek. Historicky druhá módní show na ledě pražského hokejového Lva proběhla v pátek 7. Března za vítězství domácích 4:3. Odměnu fanouškům i samotným hokejistům byla následující půlhodina, ve které se na červeném koberci předvedly ve velmi sexy modelech Kristýna Rabštejnková, Eliška Bučková, Katka Votavová, Lucie Smatanová či Jana Doleželová. Jejich těla se díky 3D plavkám proměnila například v otevřenou tlamu lva s ostrými tesáky nebo v motýlí vílu, které to nejnutnější zakrývají jen pestrobarevná křídla. Sexy postavy krásných dívek podtrhly vysoké luxusní podpatky, které zapůjčila česká značka obuvi DAPI.

m

3D vize Marko Lopatiče

Každý mladý umělec by měl jít cestou zkoušení různorodých metod a naučit se pracovat i s těmi nejnovějšími. Když navíc získá podporu od firem, které disponují speciální výrobní technologií, jsou možnosti téměř neomezené a to by využil snad každý tvůrce. „Technologie 3D tisku je používána na kdeco, ale oblečení se s ní u nás ještě nikdy nedělalo. To byl samozřejmě impulz právě pro mě a při seznámení se se schopnostmi 3D Gangu jsem prostě věděl, že to půjde,“ vysvětlil Marko Lopatič proč se pustil do experimentální tvorby. „Móda je pro mě business, který mě živý, ale také zábava, které není nikdy dost. Tato kolekce pro mě byla výzvou a věřím, že přinesla mnoho zábavy všem, kdo jí viděli, vyráběli či oblékli,“ vysvětlil Marko své pohnutky pro tuto tvorbu. „Ostatně do budoucna máme v plánu i speciální 3D edici bot pro českou značku DAPI,“ dodal Marko.

m

Tato kolekce je pilotním projektem a do běžného prodeje v tuto chvíli nepůjde. Značka Marko.in ovšem připravuje její pro Česko více nositelnou variantu, kde půjde o tisk na materiály ve stejných vzorech, jako jsme mohli vidět na 3D modelech. „3D plavky samozřejmě k dostání jsou, po osobní domluvě necháme zákaznici nascanovat a vytvoříme jí vlastní model doslova na tělo. Vedle funkce plavek se na mé modely dá pohlížet také jako na originální sexy kostýmy, s kterými může nositelka sklízet úspěchy i v čistě  intimním soukromí,“ dodal s úsměvem mladý tvůrce.

Marko sice chce stále ukazovat módní výstřelky a novinky na trhu, ale zároveň neopouští klasickou práci založenou na kvalitní krejčovině a luxusních materiálech.

Partnery přehlídka 3D plavek značky Marko.in byli česká značka obuvi DAPI, 3D studio a tiskárna pod názvem 3D Gang, na břehu Vltavy situovaný a luxusní Normans Fitness, oční optika a síť butiků ze značkovými brýlemi Grand Optical, exkluzivní půjčovna vozů Mini a to MiniPoint, stejně jako elektroinstalační společnost PAM, nebo Aiffel Records, či All Television.  Oficiálním fotograf Marko.in je Lukáš David.

Reklama