5c6fb8da4257eobrazek.pngFoto: Shutterstock.com

Počet žen, které onemocní rakovinou prsu, se bohužel stále nesnižuje, ale alespoň přibývá těch, které tuto nemoc překonají. Často přitom ale přijdou o své poprsí či jeho část. Po světě tedy chodí čím dál více žen, které hledají pohodlné prádlo vhodné po mastektomii. Americká designérka a finalistka letošní Lexus Design Award Lisa Marks se proto rozhodla vytvořit materiál, ze kterého půjde vyrobit podprsenku, která hezky vypadá a zároveň se dokáže přizpůsobit různým tvarům a velikostem prsou, včetně případů, kdy ženě zůstalo jen jedno ňadro.

obrazek.png

5c6fb714eef23obrazek.png

Jde o trojrozměrnou, ručně tkanou krajku, která je zároveň příjemná i bezprostředně po operaci, nedráždí kůži ani jizvy a nikde netlačí. Díky tomu, že se dokáže přizpůsobit každému tělu, navíc není potřeba nosit nějaké další doplňky. Krajka navíc byla navržena tak, aby podprsenka z této 3D krajky vypadala sexy i na asymetrickém poprsí.

5c6fb75f2f0b9obrazek.png

Autorka této technologie Lisa Marks se svou novou technologií 3D krajky se probojovala mezi šest finalistů prestižní soutěže pro mladé designéry Lexus Design Award, a to z 1548 přihlášených. Soutěž je přitom určena pro umělce, kteří nejen tvoří krásné věci, ale musí být také funkční a nějakým způsobem zlepšovat svět, ať už po ekologické či společenské stránce, právě jako Lisa Marks.

Reklama