Foto: Shutterstock

1. Čištění pleti

Čištění je nepochybně základ nejen v Korei. Spát s make-upem nepřipadá v úvahu a každý večer i ráno by se měla pleť řádně vyčistit od veškerých nečistot. Korejské ženy používají čisticí prostředky na bázi olejů, které vmasírují do pokožky. Obličej masírují několik minut a poté jej opláchnou vodou.


Ariul Antistresová čisticí pěna s komplexem vitamínů a esenciálních olejů

2. Peeling

Peeling jakožto odstranění již odumřelých buněk je velmi důležitým krokem. Odumřelé buňky se odstraní, ucpané póry se otevřou a pleť zůstane hladká, svěží a čistá.

Purederm Čisticí peelingový gel s výtažky z jablka


Purederm Čisticí okysličující O2 Superfood maska s výtažkem z broskví 


Purederm Čisticí okysličující O2 maska černé uhlí
 

3. Tonik či micelární voda

Po peelingu a čištění je vhodné obnovit přirozené pH pokožky. Na ještě vlažnou lehce vlhkou pokožku nanesou tonik, kterým dočistí a tonizují pleť.


Ariul 7 DAYS Minerální vitamínová mlha Phyto-6 complex

4. Sérum

Sérum připraví pleť na další krok, tedy na nanesení hydratačního krému či pleťové masky. Sérum je často v podobě lahvičky s kapátkem.


Omlazující pleťové sérum a Protivráskové sérum se šnečím extraktem

5.  Pleťový krém

Velmi zásadní je krém. Korejky volní krémy, které konzistencí připomínají spíše gel a jsou tedy lehčí. Velmi populární je u Korejek šnečí extrakt, který má blahodárně účinky na naši pleť. Výborně regeneruje, hydratuje a léčí i drobná poranění, jizvy či akné. Má výrazné proti-stárnoucí účinky, redukuje a vyhlazuje vrásky. Zároveň je také vhodné použít krém na oční okolí ze stejné řady.HYDRA-REST Oční krém a HYDRA-REST Protivráskový krém

6. Jednorázové pleťové masky nejrůznějších variant

Korejky nejčastěji používají fleecové či buničité masky. Jedná se o pláténko nasáklé aktivní tekutinou, která se po přiložení vstřebá do vaší pleti. Hydratuje, vyživuje, rozjasňuje. Skvělou variantou jsou take hydrogelové masky, které poskytnou maximální hydrataci pleti.

Purederm Anti ageing Hydrogelová zlatá maska proti vráskám, Purederm Textilní LIFTINGOVÁ pleťová maska MG gel s pravými lístky z růží
Ariul Liftingová textilní maska GLAM pro rozzáření pleti, Farmskin SUPERFOOD Avokádo salát Výživné plátýnkové masky s vitamíny

7. Péče o oční okolí, rty a krk

Ani na oční okolí, rty a krk nesmíme zapomínat. Korejky moc dobře vědí, že na těchto partiích je věk nejvíce poznat. Proto si dopřávají různé druhy masek na rty, v oblibě mají i polštářky pod oční okolí.

Victoria Beauty Kolagenová hydrogelová maska na rty s peelingem 2v1

Purederm Zlatá hydrogelová maska pro oční okolí a krk

Purederm Kolagenové polštářky pod oči

8. Maska na noc

Hitem v Korei je maska takzvaná „sleeping pack“. Jedná se o masku v gelové konzistenci, která se aplikuje na noc a smývá se až ráno. Sleeping pack umožňuje nepřetržitě uvolňovat aktivní látky do pleti po celou noc. Může za to textura, která se mění na neviditelný film. Maska zajišťuje pleti účinnou hydrataci a výživu, při jejím pravidelném používání bude pokožka hladší, jemnější a hebčí.


Purederm Dvoufázová Pleťová maska na noc s peptidy a výtažky z bambusu

Reklama