„Co blbneš? Petr by mě nikdy nepodvedl.“ Byla slova mé přítelkyně. Fascinovala mě jistota té věty. Pevná a neproniknutelná. Ta síla přesvědčení, že se něco takového prostě nestane…

Jenže taková jistota se může jednoho krásného dne proměnit v bolestnou realitu. Nejsme připravené, žijeme stále svůj šťastný život, máme zavřené oči, nevidíme, neslyšíme. Blesk poznání se většinou objeví nečekaně a zasáhne nás plnou silou… Vše se rozpadá na kusy, ztrácíme půdu pod nohama, propadáme zoufalství. Svět se nám hroutí společně s manželstvím a my jen přihlížíme, jak vše krásné ztrácí tvar a mizí kamsi do neznáma.

Zde je důležité si uvědomit, zda jsme schopny bojovat o to, co nám patří. Zda se pustíme do nekonečného a možná i neúspěšného boje, nebo sebereme veškerou sílu a investujeme ji do sebe samé. Investujeme ji do víry ve větu. „To zvládnu, život jde dál!“

Pokud se rozhodneme pro boj, musíme si věřit. Naše sebedůvěra je naší zbraní, náš optimismus naším obranným štítem.

Myslete na to, že:

Kolegyně a rádoby kamarádky ze svého trápení raději vynechejte. Mohou způsobit více škody než užitku. Naopak, máte-li dobrou přítelkyni, které věříte stejně jako ona vám, svěřte se jí. Uleví se vám a bolest alespoň na malý okamžik ztratí ty nejostřejší hrany.

Pokud váš manžel neví o tom, že jeho nevěra už není žádné tajemství, nechejte ho v nevědomosti. Je to vaše plus.

Buďte veselá. Vytvořte doma pohodovou atmosféru, probuďte na maximum kouzlo a teplo domova. (Ale tak, aby vše působilo naprosto přirozeným dojmem).

Vařte manželovi jeho oblíbená jídla. Pamatujte: Láska prochází žaludkem!

Udělejte se sebe kočku. Zajděte ke kadeřníkovi, kupte si něco hezkého na sebe a nezapomeňte na svůdné spodní prádlo.

Snažte se být přirozená, svá. Nemá smysl se nutit do smíchu, vtipkovat, když se vám chce plakat. Vaše radost bude pak působit nepřirozeně, křečovitě.

Pokud se neudržíte a rozpláčete se před manželem, mějte připravený důvod svého smutku.

Svádějte svého muže. Buďte přítulná, sexy. Pokud nebude mít zájem o sex, nevnucujte se přímo. Jděte na to s ženskou lstí. Zahoďte staré noční košile a kupte si průhledné prádélko.

Uvědomte si, co vašeho muže na vás vždy fascinovalo. Vaření? Vyprávění? Umělecká tvorba? Připomeňte se mu, jak jste v tom dobrá.

Vymyslete způsob, jak strávit víkend někde spolu sami. Opuštěná chata je naprosto ideálním místem.

Vyvarujte se jakýchkoli hádek. Věci, které vás běžně přivádí k šílenství, přejděte.

Rozhodně se nesnažte pátrat po milence vašeho muže! A pokud ji znáte osobně, chovejte se, jako by vše bylo v naprostém pořádku.

Nezapomínejte, že žena tvoří domov. A váš domov musí být teplý a útulný.

Pokud jste skutečně na dně, nejste schopna ovládat své emoce, potlačit bolest, nemá smysl se pouštět do boje. Výsledek by v konečné fázi mohl být katastrofální. V tomto případě stojí za úvahu návštěva psychologa či manželské poradny.

Mějte na paměti, že bojovat s nevěrou je stejné, jako bojovat se zákeřnou nemocí. Nikdy nemáte jistotu, že léčba bude úspěšná, že se jednoho dne probudíte zdravá a svěží.

Soustřeďte se na lidi, kteří vás milují. Vyhledávejte jejich společnost a myslete na to, že díky nim, nebudete nikdy sama.

Reklama