Modrý Měsíc je výjimečný úkaz, který se objevuje jen jednou za pár let. Nastává totiž pouze tehdy, když se úplněk objeví dvakrát v jednom měsíci. Jeho výjimečnost naznačuje něco i nám – a to, že máme šanci na nový začátek. Poslední modrý Měsíc byl k vidění 31. srpna 2012.

Modry měsic

Úplněk nastává jednou za 29,5 dne, přičemž kalendářní měsíc je o něco delší. Proto se jednou za čas stane, že na některý měsíc vyjdou úplňky dva - na samém začátku a úplném konci. Jev nastává jednou za dva až tři roky. Samozřejmě nemůžete čekat, že by se Měsíc opravdu zbarvil do modra. Pokud se vám ovšem podaří zahlédnout namodralou barvu, podle vědců se můžetete považovat za opravdové dítě štěstěny. Podle několika terorií se zdá být Měsíc takto zabarvený díky sopečnému popelu v atmosféře a pravděpodobně i postavení Země vůči Měsíci v té dané chvíli.

Modrému Měsíci se podle indiánů přisuzuje schopnost transformace. Pokud se tedy chystáte něco měnit nebo si dlouze přejete dosáhnout nějakého cíle (najít lásku, změnit práci, uzdravit se...) přichází ta správná chvíle, kdy byste si mohli splnit svůj sen. Síla vůle je neskutečná, a pokud k tomu chcete nějakou pobídku, modrý Měsíc vás vyzývá!

Reklama