oooooo.jpg

Foto: Shutterstock

Barva roku 2022

Každý rok volí Pantone Color Institute barvu roku. Pro letošní rok 2022 se jí stala barva Very Peri – kombinace hned několika tónů, jimž velí modrá a červená – tedy fialová barva inspirovaná květem barvínku. S ohledem na nadcházející roční období neuděláte chybu, když sáhnete po její pastelové verzi. V obchodech ji rozhodně nemůžete minout.

Pokud vám tato barva nepadla do oka, nepanikařte. Skvělou volbou pro letošní jaro a léto budou například také jasné a zářivé odstíny žluté či červené. Pokud dáváte přednost zemitým barvám či klasice, zaměřte se na hnědou, zelenou, teplou pískovou, šedou či bílou. 

FortzrztoJet.jpg

Zara, 1 399 Kč / Factcool, 429 Kč / Bershka, 699 Kč

Vzory

Divoké duše, milovníci extravagance či naopak jednoduchosti. Ti všichni si při tvoření outfitů pro letošní jaro přijdou na své. Stálicí mezi oblíbenými vzory jsou ty zvířecí. Ty také letos najdou v šatnících své uplatnění. Puntíky z minulého roku nahradí pruhy. Zaměřte se především na jejich grafické styly v přesných liniích – tenké, širší, cik-cak. 

Velký boom zaznamená také osobitý styl nazvaný Y2K, který toto pojmenování získal po počítačové programátorské chybě v roce 2000. Právě tato crazy móda z přelomu milénia je zpět. Bavíme se o dětských obrázcích, barevných mini crop kouscích, lesklých materiálech nebo dokonce bokových kalhotách. 

FotoJzyet.jpg

Mohito, 599 Kč / Zara, 499 Kč / Bershka, 499 Kč 

Udržitelnost jako cesta

Jako většinu oborů, tak i módní průmysl zasáhla celosvětová pandemie. S příchodem zdražování ve všech směrech běžného života si svých peněz začínáme více vážit. Při nákupu dalšího kousku do šatníku bychom tedy měli klást důraz na materiál, tedy kvalitu. Přírodní textilie, různé organické látky nebo recyklovatelné materiály vám zajistí pohodlí a navíc přispějí k udržitelnému životnímu stylu. Není nutné vyházet všechno stávající oblečení a nahradit jej pouze kousky v bio kvalitě. Zkuste si ale šatník projít a věci, které již neslouží, nahradit novými, které jsou právě z bio bavlny, lnu či jiných příjemných materiálů.

FotorzrcJet.jpgZalando, 1 680 Kč / Vasky, 2 699 Kč / Mango, 899 Kč

Foto:Se souhlasem Zara, Factcool, Bershka, Mango, Mohito, Zalando, Vasky
Zdroje: autorka článku, Módní expertka Mária Padová, Tiskové materiály Factcool

Reklama