6311d37d9fd37obrazek.png
Foto: Unsplash.com

 • Výhody pronájmu bez realitní kanceláře
 1. Neplatíte provizi RK
  Mezi hlavní výhody hledání pronájmu bytu bez realitky patří fakt, že neplatíte žádnou provizi realitní kanceláři za zprostředkování. Ta totiž většinou dosahuje výše jednoho nebo dvou měsíčních nájmů, což je pro někoho dost nezanedbatelný peníz.
 2. Komunikujete přímo s majitelem
  Jestliže máte speciální požadavky na majitele či samotný prostor (pořízení domácího mazlíčka, změna přechodné adresy na trvalou apod.), můžete kontaktovat přímo majitele a nezdržujete se vysvětlováním vašeho přání realitní kanceláři.
 3. Můžete využít lidský faktor
  V realitní kanceláři se setkáte s profesionály, kteří dělají svou práci a nemohou nikomu nadržovat. Bez RK ale máte velkou šanci zapůsobit svým šarmem na majitele bytu a získat výhody – například oddálit zdražování nájmu.
 • Nevýhody pronájmu bez realitní kanceláře
 1. Riskujete zaneprázdněnost majitele
  Pokud majitel disponuje několika byty a všechny je obstarává vlastními silami, snadno se může stát, že vy, podnájemník s určitým problémem, zůstanete nějakou dobu na čekací listině. A když už se na vás dostane řada, ne vždy se vše podaří vyřešit kvalitně a bez úhony.
 2. Nemůžete se spolehnout na smlouvu
  Smlouva i ostatní dokumenty spojené s pronájmem musí splňovat právní normy. Majitel, který je spíše lajkem, nemusí být vždy nutně v obraze, a tím snadno ohrozí platnost vámi podepsaných dokumentů – a tím ohrožuje vaše bydlení. Vhodné je si stáhnout vzor podnájemní smlouvy v aktuálním znění pro rok 2022, který poskytuje Ideální nájemce.
 3. Platíte více, než je nutné
  Realitní kancelář díky rešerším na trhu s nemovitostmi ví, jakou částku nasadit za pronájem. Tím se vyhnete zbytečnému přeplácení nezkušenému majiteli bytu, který výši nájmu vybírá spíše intuitivně, ba dokonce se vás může pokusit záměrně ošidit.
 • Na závěr
  V dnešní době je po pronájmech bytu v Praze (a i všude jinde) velká poptávka – běžně až osmdesát zájemců na jeden byt. Pokud tedy naléhavě potřebujete pronájem, je vhodné vyhledávat všechny typy inzerátů. Ty s RK i bez. Využijte například služby typu Ideální nájemce, která vám pomůže najít vhodný byt a majitelům nemovitostí zase vzorné nájemníky.
Reklama