Jistě už máte dlouho nahlášenou dovolenou a nemůžete se dočkat, až vyrazíte za zážitky nebo odpočinkem. Nejspíš už také přemýšlíte i nad tím, co si nezapomenout vzít, co všechno dopředu naplánovat a zajistit. Že vám z toho už teď jde hlava kolem? Zapomeňte na cestovní horečku. My vám prozradíme, jak se před dovolenou připravit tak, abyste si i to čekání opravdu užila!

 
Jistota úspěchu je přehledný seznam všeho, bez čeho se do zahraničí často ani vyjet nedá. Doklady, kufry plné oblečení, obuvi i drogistických potřeb, možná očkování, zajistit si někoho na zalévání květin a krmení koček, směnit si peníze…  Ale jsou úkoly, které vás čekají, ať už vyrážíte do Řecka, Francie nebo plánujete pořádný výlet po krásách Česka.
 
Do plavek!

V létě to bez odhalené kůže prostě nejde. I když si pořídíte perfektně padnoucí plavky, lehounké letní šaty nebo sexy šortky, pořád to nebude ono, jestliže nevěnujete dostatek péče svému tělu. Před dovolenou si nezapomeňte udělat chvilku na to, abyste se zbavila všech přebytečných chloupků, které by vám mohly kazit nejen svěží letní look, ale také pohodlnou dovolenou. Kdo by chtěl trávit drahocenný volný čas v koupelně s holicím strojkem? Kde to jde, tam si pomožte včasnou depilací. I když trhání chloupků není zrovna příjemné, hladká pokožka po celou dovolenou za to stojí. Depilaci proveďte už několik dní před odjezdem. Ještě i po třech dnech po ošetření může být pokožka mírně podrážděná a koupání ve slaném moři by nebylo dvakrát příjemné. Vhodné je po depilaci voskem použít zklidňující podepilační olejíček a pokožku i další dny ošetřovat.
 
Uvolněte místo v kufru!

S místem v kufru je vždycky kříž. Jak do něj dostat, co potřebujete, a ještě nechat místo na suvenýry na cestu zpátky? Jasně, nový, hezčí a větší kufr je svým způsobem taky suvenýr z cest, ale pamatujte na maximální váhu zavazadla při cestě letadlem. Proto vypusťte třeba ty hezké sandálky, které se vám sice líbí, ale puchýře po jejich nošení moc hezké nejsou. Stejně budete celou dobu chodit v žabkách. Ušetřit místo se dá i vypuštěním nějaké kosmetiky - třeba tahat s sebou laky na nehty, odlakovače a kosmetické tamponky je naprostá zbytečnost. Před odjezdem si na nehty naneste gel lak - ten vám vydrží po celou dovolenou, bude dělat parádu a starosti s manikúrou můžete hodit za hlavu. Pokud navíc vyzkoušíte termo gel laky měnící barvu, nehty vás celou dobu nepřestanou nudit! Oloupaný lak po stavění hradu z písku vám už u večeře nebude dělat ostudu.
 
Chraňte se!

Věděly jste, že i při procházení památek v Praze vás může sluníčko spálit stejně tak dobře jako na plážích Rhodosu? Proto je potřeba se dostatečně chránit. Určitě už máte nakoupenou spoustu opalovacích a poopalovacích krémů s vysokým ochranným faktorem (a pokud ne, udělejte to co nejdřív, ať na to nemusíte myslet). Nenechte se mýlit, žádný rostlinný olej, ať už kokosový nebo jiný vás neochrání. Věřte pouze řádně otestovaným produktům. O intenzitě slunce na konkrétním místě vám toho řekne nejvíc UV index. Čím je vyšší, tím víc je potřeba se chránit. Sledovat ho můžete třeba v mobilní aplikaci. A pokud je vysoký, zvlášť kolem poledne, chraňte se, co to jde! Buďte ve stínu, noste pokrývky hlavy, nezapomeňte chránit pokožku hlavy - hlavně pěšinku. A rty! Na to vám bohatě stačí pomáda na rty s ochranným faktorem. Rty vám navíc i na sluníčku a ve slané vodě zůstanou příjemně hydratované. Rtěnku vytáhněte zase až po západu slunce.
 

Reklama