shutterstock-388667680.jpg

Foto: Shutterstock

Esenciální oleje k leštění nábytku

Nemáte po ruce leštící přípravek na nábytek? Žádný problém! Podle Jane Wilson z Fantastic Cleaners Melbourne jsou pro osvěžení dřevěného nábytku skvělé esenciální oleje.  „Citrónový esenciální olej můžete použít k rychlému vyleštění jakéhokoli tmavého dřeva a efektivnímu čištění skvrn,“ říká. Dalším účinným leštidlem na nábytek je tea tree olejíček. Jeho výhodou také je, že odpuzuje hmyz. Nepoužívejte však esenciální oleje na povrchy, na nichž připravujete jídlo. Mnoho esenciálních olejů není bezpečných pro konzumaci.
 
Pasta na škrábance na nábytku

Všichni čas od času na nábytku najdeme malé škrábance. Než však utratíte stovky korun za opravu, zkuste použít zubní pastu. Naneste negelovou pasu (množství cca o velikosti hrášku) krouživými pohyby na škrábanec, dokud se nerozleští. Poté zbytek očistěte vlhkým ručníkem.
 
Olej na zbytky lepidla

Každý, kdo někdy odlepoval štítek například ze sklenice, ví, jak frustrující to může být, když místo zůstane lepkavé. Naštěstí se s olejem na vaření těchto zbytků snadno zbavíte. Pomocí vatového tamponu a oleje otřete lepivou oblast a nechte několik minut působit. Jakmile se olej vsákne, snadno lepkavé zbytky setřete.

Zdroje: Fantastic Cleaners, Best Life Online