Tip číslo jedna: Na výběru svatebních šatů si dejte záležet

Většinou se vdáváme jen jednou za život, proto se každá žena v ten den chce cítit báječně, jedinečně, šťastně. Chce vypadat jako princezna z pohádky. Jak toho docílit? Kromě toho, že se nechá pěkně učesat a nalíčit, je důležitý i správný výběr svatebních šatů a taky spodního prádla pod šaty.

Střih šatů volte podle stylu svatby a taky svých tělesných proporcí. Myslete na to, že mají vaši postavu podtrhnout, zvýraznit její přednosti a malé nedostatky zakrýt.

Hladké svatební šaty opticky prodlouží postavu, ty bohatě nabírané ji zase sníží. Pokud jste pyšná na svůj dekolt a ramena, klidně vsaďte na šaty s odhalenými rameny. Máte ramena naopak široká? Dejte přednost šatům se zahalenými zády a rukávky.

Pohodlí je důležité
Zkuste se v šatech projít, otočit, předklonit, zvednout ruce, posadit se. Vše by mělo jít bez obtíží, přeci jen v šatech chvíli strávíte a určitě se nechcete trápit s tím, že vás šaty svírají nebo jinak omezují.
Stejně tak musí být pohodlné i spodní prádlo, které si pod šaty obléknete. Jeho střih vybírejte s ohledem na šaty. Pod ty princeznovské volte zdobené prádlo, bát se nemusíte ani krajek. Každopádně vám jeho velikost musí perfektně padnout a nemělo by být pod šaty vůbec vidět.

  • Chcete mít krásně tvarované křivky? Vsaďte na push-up podprsenku a zeštíhlující prádlo pod šaty.
  • Trápí vás nějaké to kilo navíc? Pořiďte si pod šaty stahovací prádlo.
  • Obléknete si tenké šaty, které vás promění v lesní vílu? Sáhněte po nezdobeném bezešvém spodním prádle.
  • Jak vybrat barvu spodního prádla? Mnohé z nás automaticky sahají po tom bílém, pokud jsou ale šaty lehce průsvitné, větší službu vám udělá prádlo v tělové barvě.
  • Podprsenku vybírejte podle výstřihu. Pod šaty s odhalenými rameny volte podprsenku bez ramínek, k šatům s holými zády zvolte samodržící nalepovací podprsenku bez zadního pásku. Mají vaše šaty hluboký výstřih? Buď jděte „naostro“, nebo sáhněte po koktejlové podprsence.
  • Jak je to s kalhotkami pod šaty? Ideální jsou tanga nebo boxerky s mininohavičkou. Některé dámy zase dají přednost brazilkám. Ať tak či tak, kalhotky vás nesmí nikde svírat, tvořit nevzhledné boule, ani se zařezávat.

Tip číslo dva: Svatební kytici slaďte s šaty
Svatební kytice by měla podtrhnout krásu nevěsty, v žádném případě ji nesmí zastínit. Musí s ní ladit ve všech ohledech, tedy s líčením, typem svatby i svatebními šaty.

Univerzální je kulatá kytice, která je oblíbená zejména u malých svateb. Kytici ve tvaru slzy si může vzít nevěsta s vrstvenými sukněmi, převislou zase vyšší nevěsta s plnějšími tvary a jednoduchou sukní. Extravagantní kytice oživí jednoduché šaty, anglická kapka přitáhne pozornost k bokům nevěsty.

Tip číslo tři: Obřadem to nekončí, je před vámi svatební noc

Svatební šaty i kytici máte, svatební hostina je zajištěná, co dál? Obřadem ani hostinou to nekončí, je před vámi ještě svatební noc. Připravte si na ní něco, v čem vás partner ještě neviděl a co mu vezme dech. Na klasické pyžamo zapomeňte, pořiďte si sexy noční košilku s krásným župánkem, případně erotické spodní prádlo na svatební noc.

Reklama