g1.jpg
1. Perte „na 30“

Každé praní při vysoké teplotě představuje pro textilie zátěž; trpí barvy a mění se i charakter vlákna. Když budete prát při třiceti stupních, prádlo vám vydrží déle pěkné. Stačí si vybrat prací prášek, gel nebo kapsle, které umožňují účinně odstranit nečistoty i s nižší teplotou vodní lázně. Prádlo bude stejně dobře vyprané – a vydrží vám déle. A ještě ušetříte, protože pračka spotřebuje nejvíce energie právě na ohřev vody.

2. Nezvyšujte dávku pracího prostředku

Skvrny od jídla, trávy, bláta nebo potu jsou nepříjemné. Odolejte nutkání odstranit je tak, že zvýšíte dávku pracího prostředku. Tím, že překročíte doporučené dávkování, účinnost praní nezvýšíte, ale právě naopak! Navíc rozhodně neprospějete své pokožce ani přírodě. Pro boj se skvrnami je skvělá ionizační funkce praček. „Unikátní technologie IonTech odstraňuje pomocí působení iontů až o 30 % více skvrn i při nízkých teplotách praní, aniž byste použili další chemické prostředky. Prací prostředek se totiž díky přirozené ionizaci lépe rozpouští ve vodě a rovnoměrně proniká do prádla. IonTech také zabraňuje ukládání vodního kamene na topné těleso, a tak prodlužuje životnost pračky. Některé pračky mají i speciální program StainExpert pro odstranění až 36 druhů odolných skvrn,“ vysvětluje Jana Neuszerová, odbornice společnosti Gorenje.

3. Využívejte parní funkce

g2.jpgVyužívejte parní funkce, které mají moderní pračky. Zbavíte se tak nejen bakterií a dalších nežádoucích mikroorganismů, ale i alergenů a pachů. Vytvořená pára sice dosahuje vysokých teplot, které stačí na efektivní odstranění škodlivých látek, textilie se však nenamočí do horké vody jako při vysokoteplotním programu. Přitom pára zajistí stejný výsledek, ale bez vedlejších nechtěných účinků, jako je například sražené oblečení. Prádlo bude navíc příjemně hebké, bez statické elektřiny a s minimem záhybů. A párou jde osvěžit a vyrovnat i čisté oblečení, které třeba dlouho leželo ve skříni.

Produktový tip: Gorenje WS947LN s ionizátorem vzduchu
g3.jpg
Nová pračka Gorenje WS947LN z prémiové řady WaveActive Superior pojme až 9 kg prádla. Pyšní se tichým invertorovým motorem a extrémní účinností – patří do mimořádně úsporné energetické třídy B podle nového systému energetických štítků (dříve A+++ - 20 %). Pračka je vybavena 14 základními a speciálními programy: např. pro alergiky, pro praní ve studené vodě, rychlým 59minutovým praním nebo programem pro praní sportovního oblečení či péřových oděvů. Unikátní iontová technologie IonTech účinně odstraňuje nečistoty i při nízkých teplotách, funkce StainExpert se navíc postará o odstranění až 36 druhů odolných skvrn. Nechybí ani samočisticí program SterilTube, který udrží vaši pračku i po těch nejnáročnějších úkolech čistou a bez bakterií, takže bude vaše prádlo pokaždé svěže vonět. Užitečná funkce EcoEye zase poskytuje informace o spotřebě energie a vody. Počet otáček při odstřeďování je až 1600/min. Cena je 13 990 Kč.

BONUS: Při nákupu pračky Gorenje WaveActive dostanete jako dárek ekologický prací gel a aviváž Biophura na 30 praní. Více informací o akci najdete ZDE. Po registraci získáte navíc nadstandardní záruku 15 let na tichý a účinný invertorový motor.Více na GORENJE.CZ
obrazek.png

Reklama