Budapešť
5bbdbb7a55310obrazek.png

Hlavní město Maďarska láká nejen na světoznámé termální lázně, ale rovněž nabízí řadu zajímavých památek, které svojí krásou nemají obdoby. Dominantou města je zajisté Országház neboli Státní dům. Jedná se o jednu z nejstarších vládních budov v celé Evropě, která zároveň vyniká mohutnou novorenesanční kopulí, majestátními freskami a jedinečnou výzdobou. Dalšími turistickými lákadly Budapeště jsou například Budínský hrad, který sloužil jako sídlo uherských králů, nebo římsko-katolická Bazilika svatého Štěpána.

Dubrovník
5bbdbb87a5e48obrazek.png

Chorvatský Dubrovník (dřívější Ragusa) je unikátní přístavní město s bohatou historií a architektonickými skvosty. Město bylo významné již ve středověku, kdy obchodními aktivitami směle konkurovalo italským Benátkám. Poznávací návštěva Dubrovníku se vyplatí zejména na podzim, kdy zde panují teploty kolem 25 stupňů, město je již volnější a lze si tak vychutnat místní atmosféru bez turistických davů.

Valencie
5bbdbb914d6e9obrazek.png

Valencie je hlavním městem provincie Valencia a leží na východě Španělska. Založena byla kolem roku 138 před naším letopočtem jako římská kolonie. Roku 711 již našeho letopočtu ji však obsadili Arabové, kteří zde vládli bezmála půl tisíciletí. Až ve 13. století byla Valencie dobyta Jakubem I. Aragonským. Jak vyplývá z její bohaté historie, je Valencie pestrou směsicí různých kultur, čemuž odpovídá i její unikátní architektura a četné památky.

Tip na závěr

Všechny tyto destinace jsou nadmíru zajímavé a zároveň bezpečné. Jedná se tak o skvělou příležitost pro rodinný výlet do zahraničí. Pokud se však rozhodnete vycestovat, nezapomeňte na sjednání kvalitní cestovní pojistky. Cestovní pojištění pokryje nejen nezbytné náklady na léky a zdravotní péči, ale může rovněž zahrnovat pokrytí Vašich zavazadel, telefonickou pomoc v nouzi nebo například pokrytí zpožděného dopravního prostředku.

Reklama