seznam.jpg

Foto: Shutterstock

Existují dvě skupiny lidí. První skupina podzim miluje, a proto jsou pro ně i tyto podcasty velmi vhodné a budou je hltat jeden po druhém, protože budou moci načerpat nové tipy, jak si podzim pořádně užít a navnadit se na něj. A pak druhá skupina, která podzim nemá moc ráda, ale třeba by chtěla svůj pohled změnit. Příjemný hlas a skvělé nápady právě vám mohou pomoci si podzimní čas oblíbit, najít na něm to hezké a nasát tu správnou podzimní atmosféru.

1. Podcast What Jane Read - Jak si oblíbit podzim

Jana je milovnice knížek, která i u těch nejzarputilejších odpůrců podzimu dokáže změnit názor na něj. Má neuvěřitelně příjemný hlas, který můžete v této epizodě poslouchat necelých 19 minut a nemusíte čekat přemotivované řečičky, které vám podzim přímo zprotiví. Naopak dostanete pár různých tipů, které se týkají jídla, aktivit, radostí a jak si z podzimu udělat příjemné období bez depresí a špatných nálad. Zároveň i vyjadřuje pochopení těm, kteří tohle roční období neprožívají nijak nadšeně. Na konci vás také čeká tip na knížku, kterou sama doporučuje.

what-jane-read.jpg

Foto: Souhlasem Audiolibrix

2. Après talk, The coffee-chic podcast - Pár tipů na to, jak si zamilovat podzim!

Velmi autentický podcast od Valentýny, který ne každému může být při chuti, ale pokud máte rádi realitu namísto dokonalého uměle vytvořeného světa, měli byste mu dát šanci. Dozvíte se mimo jiné i něco o životě této slečny, pokud ale budete trpěliví, dostanete se k podzimnímu tématu, konkrétně v čase 7:50. Jak sama Valentýna v podcastu zmiňuje, dříve patřila mezi ty, kteří podzim nenáviděli a nyní je jeho milovnicí, tak třeba to budete mít stejně a necháte se inspirovat jejími tipy. Pokud vás zaujal projev Valentýny, můžete se mrknout na její Youtube videa nebo další epizody podcastu, které má laděné do podobného stylu.

image.jpg

Foto: Se souhlasem České podcasty

3. Podcast V oblacích od Tereza Salte - Inspirace na uloudané podzimní dny

Nejdelší podcast z těchto tří je právě tento, má totiž přes 39 minut. Autorkou je blogerka, podnikatelka a autorka knih Šlehačková oblaka a Karamelová džungle. Čekají vás konkrétní tipy na podzimní aktivity, kterými se můžete inspirovat, a podzim si tak zkrášlit. Tipy se týkají péče o domácnost, aktivit, dekorací, jídla (například fermentace zeleniny nebo podzimního nápoje Golden milk) a další. V tipech navíc nezapomíná ani na děti, což je skvělá zpráva pro rodiče.

image-2.jpg

Foto: Se souhlasem České podcasty

Tyto tři podcasty mají společné tři věci - příjemný hlas řečníka, přívětivá délka a zahalení podzimní atmosférou. Ať už jste pod dekou doma nebo sedíte v tramvaji a jedete do práce, určitě vám přijdou vhod a jejich poslech pro vás bude příjemný. 

Zdroj: autorka článku, Podcast What Jane Read Audiolibrix, Podcast Après talk, Podcast V oblacích od Tereza Salte