bok.jpg
Foto: Shutterstock

Elena Ferrante – Příležitostné nápady

6323049fdcd38obrazek.png

Foto: Se svolením Prostor

Pokud hledáte krátké čtení před spaním, Příležitostné nápady od Eleny Ferrante jsou přesně pro vás. Autorka, která si celosvětový úspěch získala tetralogií „Geniální přítelkyně“, v jedenapadesáti úvahách vydaných jako sloupky pro časopis The Gaurdian zachycuje své každodenní úvahy, vzpomínky a další intimní témata, se kterými se nejedna žena dokáže ztotožnit. Kniha je navíc doprovázená krásnými ilustracemi od Andrey Ucini a stane se krásnou součástí vaší knihovny.

Serena Giuliano - Ciao Bella

632304db0194bobrazek.png

 Foto: Se svolením JOTA

Itálie přiroste k srdci téměř každému, kdo vkročí na její území. I když vás některé její vrtochy mohou štvát, časem si na ně zvyknete a o to hůře se s ní loučí. Pokud máte na Itálii jen ty nejkrásnější letní vzpomínky, autorka vás tento podzim vrátí na italské prosluněné pobřeží. Kniha „Ciao Bella“ vám nabídne ale mnohem více. Překvapí vás svým černým humorem, kterým hlavní protagonistka oplývá a odlehčuje jím tak své rozhovory s terapeutkou ohledně mateřství, zážitků z dětství a nekonečných strachů...

Rosie Walsh – Muž, který už nezavolal

632305ca4aa8bobrazek.png

Foto: Se svolením motto

Známe to všechny, někdy zkrátka cítíme to hmatatelné pouto s druhým člověk, motýlci v břiše dávají jasné náznaky, vše se tváří jako dokonalé souznění duší... Až do bodu, kdy dotyčný zkrátka už nikdy nezavolá. Téma „ghostingu“ je stále častějším tématem rozhovorů mnoha žen u společných káv, kdy jedna nechápe a druhá uklidňuje: „On se určitě ozve.“, „Pokud se takhle vypařil, nezasloužil si tě!“ atd.  Jaké tajemství se za nezavoláním ukrývá? Rosie Walsh ho ve svém milostném románu popisuje vlastním způsobem, který vás dožene k slzám.

 Zdroje: Knihy od Eleny Ferrante, Sereny Giuliani a Rosie Walss

Reklama