• Jarní květiny
    Sezonní květiny jsou alfou a omegou jarní dekorace. Druhů, ze kterých můžete přitom vybírat, je nespočet a je jen na vás a na vašich možnostech, jaké rostliny zvolíte. Mezi hlavní jarní oblíbence patří zejména narcisy, tulipány, frézie nebo hyacinty. Než se však vydáte do zahradnictví, s rozmyslem naplánujte, kolik místa pro květiny v interiéru máte. Zda jsou místa dostatečně slunečná a nejste-li zkušený pěstovatel, určitě se poraďte o tom, jakou míru péče je nutné květinám věnovat.

5af598be2230bobrazek.pngFoto: Shutterstock.com

  • Vyměňte textilie

Stěžejní roli v celkové atmosféře interiéru hrají i textilie. Zaměřte se na potahy na pohovce, závěsy, záclony a kusové koberce. Vše zároveň doporučujeme ladit do podobných barev, přičemž ideální volbou jsou textilie světlých a krémových barev. Netlučou se totiž s jinými dekoracemi v interiéru a je poměrně jednoduché je kombinovat. 

5af597174057aobrazek.pngKusové koberce, Koberce Trend

5af599efe5b2dobrazek.png
Z kolekce: Cellbes

5af597962c6bfobrazek.png
Z kolekce: Clayre & Eef

  • Svěží malba

Co se výmalby týče, nikde není psáno, že musíte vymalovat celý byt. Stačí však stávající malbu oživit například tím, že vymalujete jinou barvou jen jednu zeď. Velmi dobře vypadají kombinace bílé výmalby s růžovou, fialovou nebo teplými modrozelenými odstíny. Rychlejší a méně pracné řešení ale nabízejí i tapety s velkoformátovými motivy rostlin či zvířat. Je tak jen na vás, kolik času a financí chcete jarní dekoraci bytu věnovat.

5af59b617625dobrazek.pngFoto: Shutterstock.com

Uložit

Reklama