Plavky, sluneční brýle, ale i naplněné piknikové koše a naložené maso. To všechno je symbolem léta a party pod širým nebem. Na co ale při její organizaci nezapomenout, aby si ji všichni pamatovali i na podzim? Tady jsou tři zaručené rady!

1. Obhlédněte si místo předemd

Chcete udělat party u sebe na zahradě, nebo raději zvolíte nějaký park? V obou případech se běžte na místo podívat alespoň chvíli předtím, sesbírejte odpadky, které tam zbyly z předešlé noci, vymyslete rozmístění dek, polštářů, lavic. Přece nechcete, aby si hosté z party odnesli místo vzpomínek jen fleky od země na kalhotách.

2. Nachlaďte nápoje

K létu patří osvěžující studené drinky. Myslete na to alespoň den předem a dejte je pořádně vychladit a vyrobit led. Na akci to přeneste v termotaškách, abyste po pár hodinách neměli místo vína svařák. Výběr pití je celkově kapitola sama pro sebe. Volte takové nápoje, které budou mít méně alkoholu a budou se jednoduše připravovat. Naším zaručeným tipem jsou třeba předmíchané koktejly od Avanti – hořkosladký Spritz nebo Hugo s chutí máty a bezinky. Koupíte ho v běžných obchodech nebo i online na www.osobnivinoteka.cz, kde jsou až do konce srpna za akční cenu 59 korun.

3. Servírujte jídlo, které bude jednoduché sníst

Guláš se šesti umíte sice nejlépe na světě, ale dokážete si představit, jak ho jíte schoulená na dece a s každým soustem vás jímá strach, aby omáčka neskončila na šatech? Připravte proto občerstvení, které půjde jíst po malých soustech, nejlépe jen vidličkou nebo rukou. I grilované klobásky je dobré hned nakrájet a nechat všechny, aby si postupně brali. Konverzace tak nezačne váznout pod nánosem plných talířů.

Reklama